وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پروفسور مایکل مارموت، عضو موسسه عدالت در سلامت دانشگاه انگلستان:

آموزش و اشتغال در میزان سلامت افراد تاثیر گذار است

پروفسور مایکل مارموت عضو موسسه عدالت در سلامت دانشگاه یو سی ال کشور انگلستان گفت: سطح آموزش ها در میزان سلامت افراد موثر است و افرادی که میزان سطح آموزش آنها کمتر است از مزایای کمتری برخوردارند، چرا که سیستم سلامت مرتبط با سیستم آموزش است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی پروفسور مایکل مارموت از موسسه عدالت در سلامت دانشگاه یو سی ال کشور انگلستان در افتتاحیه نشست بین المللی مولفه های موثر بر سلامت، که صبح امروز همزمان با اولین هفته سلامت با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دکتر علاء الدین الوان مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت و معاونين و مديران اين وزارتخانه و اساتيد و صاحبنظران حوزه سلامت، مديران دستگاه‌هاي اجتماعي و اجرايي كشور و مسئولين و مقامات بهداشتي بين‌المللي در تهران برگزار شد، بر کاهش نابرابری های سلامت تاکید کرد و گفت: بی عدالتی اجتماعی موجب کشتار می شود و ما می توانیم از طریق مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت که مرتبط با اخلاق است این کشتار را کم کنیم و قدمی در راه عدالت اجتماعی برداریم.

به گفته پروفسور مارموت، همچنین سطح آموزش ها در میزان سلامت افراد موثر است و افرادی که میزان سطح آموزش آنها کمتر است از مزایای کمتری برخوردارند، چرا که سیستم سلامت مرتبط با سیستم آموزش است.

عضو موسسه عدالت در سلامت دانشگاه یو سی ال انگلستان افزود: حتی اشتغال هم در سلامتی افراد تاثیر دارد.

وی بر حل نابرابری های اجتماعی به منظور رفع مشکلات سلامت تاکید کرد و گفت: لازم است در این خصوص سیاست های جهانی با یک سیستم جامع داشته باشیم.

  پروفسور مارموت همچنین بر حمایت از والدین کودکان به منظور رفع محدودیت ها در آموزش و سلامت تاکید کرد و گفت: با ارائه خدمات هر چه بهتر برای والدین و کودکان می توان محدودیت ها را کاهش داد.

به گفته وی، سطح فقر در کشورها می تواند در ارتباط با حیطه مسئولیت ها و اختیارات وزیر دارایی هر کشور باشد و حتی وزیر دارایی نقش موثر تری نسبت به وزیر بهداشت در کاهش نابرابری های سلامت خواهد داشت./203

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٣:٤٠ / شماره خبر: ١٢٤٥٤٦ / تعداد نمايش: 2311

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج