وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:

تنها 2 درصد از مدارس، دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند/آموزش و پرورش، در سبک زندگی ایرانی-اسلامی مؤثر است


معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح پایگاه تغذیه ای سالم در مدرسه دخترانه راضیه حسینی شکرایی با اشاره به تفاهم‌نامه اصلاح تغذیه بوفه‌های مدارس که میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت منعقد شده، اظهار کرد: خوشبختانه دستورالعمل این تفاهم‌نامه ابلاغ شده و براساس بازبینی‌های صورت گرفته در حال حاضر 98 درصد مدارس این دستورالعمل را رعایت می‌کنند.


به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ مهرزاد حمیدی  با بیان مطلب فوق افزود: تنها 2 درصد مدارس از این دستورالعمل تخطی کردند که تذکرات لازم به آنها داده شده است، البته این موضوع نیازمند نهادینه شدن است و باید بحث غذاهای جایگزین را با صنایع غذایی برای غذاهای نامناسب دنبال کنیم.

وی دانش‌آموزان را سفیر سلامت عنوان کرد که می‌توانند آگاهی‌های خوبی را منتقل کنند و افزود: در سال تحصیلی جدید در سطح وسیعی آگاهی‌بخشی در داخل مدارس یعنی بوفه‌ها و در بیرون از مدارس، آموزش دانش‌آموزان، اولیای مدارس و خانواده‌ها را آغاز می‌کنیم و در این صورت می‌توان 40 میلیون نفر از جمعیت کشور را اعم از دانش‌آموزان و والدین با شعار امنیت غذایی، تحت پوشش قرار داد.

حمیدی برگزاری المپیادهای درون مدرسه‌ای با هدف افزایش فعالیت حرکتی را مهم ترین راهکار برای کنترل وزن مناسب دانش آموزان دانست.

 

آموزش و پرورش خاستگاه اصلی سرمایه های انسانی است

در بخش دیگری از این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: در سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" و در دومین روز از هفته سلامت، فرصتی مناسب برای اندیشیدن در نقش ها و بهره گرفتن از بخش هایی است که در پیشرفت و تحقق سیاست های سلامت محور جامعه تأثیر گذار هستند.

علیرضا کورئی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنووان نهادی مهم و بستری بی بدیل در میان نهادهای جامعه از دو منظر نقش مهمی دارد افزود: آموزش و پرورش به عنوان بستری مساعد در آموزش قادر است دانش، نگرش و رفتار سلامت محور شهروندان را هدایت کند همچنین می تواند تأثیر مهمی در سبک زندگی ایرانی- اسلامی و تأمین سلامت فرد و جامعه باشد.

وی اشاره کرد: تفاهم نامه هایی که بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در قالب طرح هایی مانند بهداشتیاران مدارس، پیشگامان سلامت، پایگاه های سلامت، آموزش مبارزه با بیماری های نوپدید، مدرسه مروج سلامت و آموزش تغذیه سالم در وسعتی زیاد قادر به تحقق برنامه های سلامت محور در کوتاه مدت باشد.

کورئی در پایان یادآور شد: موفقیت در حوزه بهداشت و سلامت یکی از توفیقات دولت یازدهم بوده است و در این راه سیاست گذاری و جهت گیری های صحیح آموزشی کشور و همراهی با دستگاه های دیگر اهمیت آن را افزایش می دهد ضمن اینکه آموزش و پرورش به عنوان خاستگاه اصلی سرمایه های انسانی، جایگاه واقعی خویش را خواهد یافت./206

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٢:٢٨ / شماره خبر: ١٢٤٦٥٥ / تعداد نمايش: 2622

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج