وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت عنوان کرد:

پيشگيري از بيماري هاي غير واگير مهمترين هدف برنامه مراقبتهاي اوليه سلامت در مناطق حاشيه نشین

معاون بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي، پيشگيري از وقوع و يا کنترل عوارض بيماري هاي غير واگير در کشور را مهمترين هدف برنامه مراقبت هاي اوليه سلامت در مناطق حاشيه و سکونتگاه هاي غير رسمي عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر علي اکبر سياري در مراسم افتتاح برنامه مراقبت هاي اوليه سلامت در مناطق حاشيه مشهد که با حضور وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي، جمعي از مسئولان استاني و دانشگاهي در مرکز سلامت جامعه مهرگان مشهد برگزار شد با اشاره به اينکه وزير بهداشت از ابتدا بر اجراي برنامه هاي بهداشتي در مناطق شهري بر اساس پاسخگويي به نياز مردم، دسترسي مناسب و صرفه اقتصادي تاکيد داشت اخاطر نشان کرد: پس از مطالعه و تلاش فراوان اجراي برنامه مراقبت هاي اوليه سلامت در مناطق کم برخوردار و حاشيه شهرها بر اساس تاکيدات وزير بهداشت طراحي و به اجرا در آمد.

وي با اشاره به اينکه بر اساس آمار ها بيش از 10 ميليون نفر در مناطق حاشيه شهرهاي کشور سکونت دارند خاطر نشان کرد: اين برنامه که امروز با همت و تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکي مشهد به مرحله اجرا رسيده، قرار است تا پايان شهريور در تمامي کشور اجرايي شود.

دکتر علي اکبر سياري با اشاره به اينکه در حال حاضر 10 ميليون نفر در کشور مبتلا به پرفشاري خون و هفت ميليون و 500 هزار نفر مبتلا به ديابت هستند که 50 درصد اين افراد از بيماري خود اطلاعي ندارند تصريح کرد: با اجراي اقدامات پيشگيرانه مي توان از مرگ و مير هاي زود رس ناشي از عوارض اين بيماري جلوگيري کرد.

وي با بيان اينکه حدود 25 ميليون نفر در کشور مبتلا به اضافه وزن و چاقي هستند خاطر نشان کرد: اگر اقدامات پيشگيرانه براي اين افراد انجام نشود، ممکن است در آينده با خطر ابتلا به بيماريهاي غير واگير و سکته هاي مغزي و قلبي روبرو شوند.

معاون بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه در برنامه مراقبت هاي اوليه سلامت در مناطق حاشيه هر سه تا چهار هزار نفر زير نظر يک کارشناس بهداشتي و هر 20 تا 30 هزار نفر زير پوشش يک پزشک قرار مي گيرند، اظهار داشت: اجراي اين برنامه گام موثري در پيشگيري و کنترل بيماريهاي غير واگير خواهد بود./206/201

برای مشاهده تصاویر اینجا کلیک کنید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٤ - ١٣:٤٤ / شماره خبر: ١٢٤٧٤٨ / تعداد نمايش: 2728

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج