وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با هفته سلامت:

اردوی دو روزه جهادی در مناطق محروم روستای وکیل آباد بخش ششده و قره بلاغ فسا برگزار شد


به مناسبت هفته سلامت و به همت کانون دانشجویی فعالیت‌های جهادی شهید خضری و با همکاری حوزه امور اجتماعی و معاونت های بهداشت و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا، اردوی جهادی دو روزه ای با هدف خدمات رسانی به مردم مناطق محروم روستای وکیل آباد بخش ششده و قره بلاغ برگزار شد.

به گزارش وبدا، زهرا جاویدی، دبیر کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا با اشاره به اینکه با همکاری معاونت بهداشت دانشگاه، کلینیک سیار دندانپزشکی به روستای وکیل آباد اعزام شد، گفت: در این برنامه 610 نفر از خدمات بهره مند شدند و از مهم‌ ترین خدمات این اردوی جهادی دو روزه می‌توان به ارایه خدمات پزشکی و توزیع دارو (تحت نظارت پزشک)، خدمات دندانپزشکی (معاینه، ترمیم، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی) و خدمات مامایی اشاره کرد.

جاویدی افزود: آموزش بهداشت‌ دهان و دندان به همراه توزیع مسواک و خمیر دندان، اصول بهداشت فردی، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر رایج در روستاها، توزیع پمفلت از دیگر خدمات ارایه شده در این اردوی جهادی بود.

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: انجام تست‌های غربالگری از قبیل اندازه گیری فشارخون و قند خون و BMI، برگزاری مسابقه نقاشی و آموزش نماز و احکام برای کودکان از دیگر فعالیت های این گروه بود./128/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١١:٤٣ / شماره خبر: ١٧٥٧٩٠ / تعداد نمايش: 1723

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج