وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشارکت بانک ملی ایران در توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان؛

خرید و تجهیز یک دستگاه آمبولانس و ساخت دو پایگاه اورژانس جاده ای

آئین بهره برداری از یک دستگاه آمبولانس اهدایی بانک ملی به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم  گفت:  با وجود اینکه حاکمیت تامین نیازهای درمانی مردم را به عهده دارد امّا خیّرین نیز در تمامی نقاط دنیا نقش انکار ناپذیری در توسعه  دسترسی مردم به خدمات سلامت دارند.
 
دکتر سید محمد هاشمی شهری ارتقاء کمّی و کیفی خدمات قابل ارائه به مردم را از جمله ثمرات مستقیم  حضور خیّرین در این حوزه برشمرد و افزود؛ نهادینه سازی مشارکت های جمعی و  توسعه فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی از دیگر برکات انجام اقدامات عام المنفعه از سوی خیّرین است.
 
وی حرکت به سمت اجتماعی کردن سلامت را افق جدیدی در فلسفه و علم مدیریت سلامت عنوان کرد و افزود؛ تقویت همکاری های بین بخشی و توسعه مشارکت همگانی از محورهای اساسی اجتماعی شدن سلامت است. 
به گفته دکتر هاشمی، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از هرگونه اقدام عام المنفعه که از سوی افراد حقیقی و حقوقی صورت بگیرد حمایت می کند و حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه که با هدف تسهیل و تسریع در روند اجتماعی کردن سلامت فعال شده است، مسئولیت ترغیب، راهنمائی و حمایت از تمامی خیّرین حوزه سلامت را بعهده دارد.
دکتر سید محمد هاشمی شهری با تقدیر و تشکر از اقدام ارزشمند سرپرستی بانک ملّی ایران در استان گفت: آمبولانسی که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم ، ماحصل مسئولیت پذیری مدیران بانک ملی در استان در قبال سلامت مردم  است که با مشارکت و اقدامات تخصصی و کارشناسی صورت گرفته در مرکز مدیرت حوادث و فوریت ها پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در قالب این آمبولانس مجهز به بار نشسته است.
 
وی افزود؛ خرید و تجهیز این آمبولانس به امکانات پیشرفته امدادی بالغ بر 400 میلیون تومان هزینه داشته است که تماما از سوی سرپرستی شعب بانک ملی ایران در استان پرداخت شده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان این آمبولانس که مجهز به تجهیزات آی سی یوی سیار (Mobile ICU ) می باشد به جابجائی و حمل و نقل بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه کمک خواهد کرد.
 
سرپرست امور شعب بانک ملی استان نیز در این مراسم گفت: بهداشت ودرمان مقوله ای وسیع وگسترده ای است و  قطعا مشارکت دستگاههای متولی وبنگاههای اقتصادی نقش سازنده ای را در ارتقای شاخصهای سلامت ایفا خواهد کرد.
 
 وحید رضا صمد زاده افزود: بانک ملی ایران به موازات فعالیت هائی که در صنعت بانکداری دارد نیم نگاهی نیز به مشارکتهای اجتماعی و عامالمنفعه در سطح جامعه دارد و در این بین بیشترین تمرکز ما در حوزه سلامت وآموزش وپرورش است .
 
وی گفت : این مشارکتها تداوم خواهد داشت و در آینده ای نزدیک شاهد مشارکت بانک ملّی ایران در ساخت 2 پایگاه اورژانس بین جاده ای با اختصاص مبلغ 2500 میلیارد ریال  خواهیم بود .
 
گفتنی است، استان سیستان و بلوچستان با 181هزار785 کیلومتر مربع وسعت 11 درصد از مساحت  کشور را به خود اختصاص داده است و در حال حاضر 120 پایگاه اورژانس در این استان مستقر بوده و ناوگان حمل و نقل فوریت های استان سیستان و بلوچستان علاوه بر دسترسی به 3 پایگاه اورژانس هوائی در چابهار، ایرانشهر و زاهدان از 140 دستگاه آمبولانس به منظور ارائه خدمات امدادی و درمانی به هم استانی های استفاده می کند.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧ - ١٣:٤٨ / شماره خبر: ١٧٧٣٢٧ / تعداد نمايش: 1753

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج