وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر علمی همایش تازه های سرطان کولورکتال( روده بزرگ):

همایش یکروزه سرطان کولورکتال 19 مهر برگزار می‌شود

فوق تخصص خون و سرطان و دبیر علمی همایش تازه های سرطان کولورکتال با اشاره به اینکه سرطان کولورکتال(سرطان روده بزرگ) سومین سرطان شایع در دنیاست و در کشورهای توسعه یافته و صنعتی شیوع بیشتری دارد، گفت: این نوع سرطان در کشور ما نیز به دلیل تغییر در سبک زندگی رو به افزایش است.

 به گزارش وبدا، مجتبی قدیانی با بیان این مطلب افزود: دلایل زیادی می توانند در ابتلا به سرطان روده بزرگ نقش داشته باشند که از مهم ترین آنها می توان به ابتلا به پولیپ های غیرسرطانی روده ، سابقه خانوادگی، وجود فاکتورهای غیرطبیعی ژنتیکی، نوشیدن مشروبات الکلی و بیماری‌های حاد شکمی اشاره کرد.

 وی ادامه داد: در همایش یکروزه سرطان کولورکتال که با همکاری انجمن خون و سرطان بالغین ایران و گروه خون و آنکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود، بیمارستان طالقانی میزبان پزشکانی مجرب است که به ارائه آخرین دستاوردهای علمی در خصوص تشخیص و درمان این بیماری خواهند پرداخت.

 دبیر علمی همایش تازه های سرطان کولورکتال افزود: در این همایش پیرامون محورهایی نظیر تازه های جراحی سرطان کولورکتال، تازه های شیمی درمانی در درمان سرطان کولورکتال و دسترسی بیماران به درمان های جدید بحث و تبادل نظر انجام خواهد شد.

 دکتر قدیانی گفت: این کنگره علمی از امتیاز بازآموزی برای گروه های هدف برخوردار است که فوق تخصص خون و سرطان، متخصص پرتودرمانی، پزشکان عمومی، متخصص جراحی، متخصص داخلی، دکترای ژنتیک، دکترای علوم آزمایشگاهی، فوق تخصص گوارش و کبد بالغین، متخصص آسیب شناسی و متخصص رادیولوژی از جمله گروه های هدف این همایش هستند.
 گفتنی است همایش یکروزه تازه های سرطان کولورکتال ١٩ مهر ۹۷ در مرکز پزشکی آموزشی و درمانی آیت الله طالقانی برگزار می شود./126/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٠٥ / شماره خبر: ١٨٢٠٨٨ / تعداد نمايش: 555

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج