وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مطرح کرد:

تاکید بر حمایت موثر از برنامه های سلامت محور نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان

 
 
همایش سربازان مدافع سلامت با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و فرماندهی تیپ 288 زرهی خاش و خانواده های نیروهای مسلح در پادگان خاش برگزار شد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش مدافعان سلامت در خاش با بیان اینکه حفظ و ارتقای سلامت همه مردم و کسانی که برای امنیت این مردم تلاش می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: بیش از 35 سال از استمرار نظام شبکه در ایران می گذرد که به برکت خون شهدا و تلاش دست اندرکاران عرصه سلامت، در حال حاضر شاهد توسعه قابل توجهی در مقوله سلامت کشور هستیم .
 
وی با اشاره به عوامل مرگ و میر شامل بیماری های مزمن، قلبی وعروقی، سرطان ها و دیابت تصریح کرد: زمانی به اهداف نهایی سلامت محور در جامعه خواهیم رسید که همه شهروندان در برنامه های سلامت مشارکت کنند و به عنوان داوطلبان فعال سلامت، خودمراقبتی را ترویج تا زمینه های اجتماعی شدن سلامت در جامعه فراهم شود.
 
دکتر طباطبایی از نیروهای مسلح به عنوان افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و افزود: قطعا ارتقای سلامت همه مردم و عزیزانی که برای امنیت این آب وخاک تلاش می کنند برای نظام سلامت ارزش واهمیت خاصی دارد.
 
براساس این گزارش، در حاشیه این مراسم با انعقاد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تیپ 288 زرهی خاش در زمینه همکاری متقابل در راستای جذب داوطلب سلامت، ارائه خدمات مراقبتی، هماهنگی و همکاری با برنامه های جاری بهداشتی در کوی سازمانی با استفاده از ظرفیت موجود و افزایش ارتقای سواد سلامت  با آموزش مباحث بهداشتی اعم از آموزش سلامت روان، تغذیه، سلامت خانواده، بیماری ها و آموزش بهداشت محیط  با در نظر گرفتن تمام منابع و امکانات تاکید شد.
 
همچنین نمایشگاهی از توانمندی های داوطلبان سلامت با معرفی خدمات سلامت در پایگاه های سلامت و جشنواره غذا برپا بود که در پایان مراسم به داوطلبان سلامت فعال هدایایی از سوی فرماندهی تیپ 288 خاش اهدا شد./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٠٦ / شماره خبر: ١٨٢٤٩٩ / تعداد نمايش: 480

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج