وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در آستانه برگزاری اربعین حسینی:

بیش از 7 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی ایلام هزینه شد

 
 
سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تاکنون بیش از 7 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پزشکی، کالاهای مصرفی و آزمایشگاهی دراستان ایلام به منظورخدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی هزینه شده است.
 
به گزارش وبدا، مهندس زینب اروانه، سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام  افزود: در فراخوانی که به شرکت های دارویی و ملزومات پزشكي برای تامین و پشتیبانی دارو و ملزومات پزشکی ویژه اربعین ارائه شد، معاونت غذا و دارو تفاهم نامه تامین ملزومات پزشکی را با دو شرکتی که اعلام آمادگی کرده بودند، امضا کرد.
 
وی تصریح کرد: درهمین راستا با بررسی مصرف سال گذشته در پایگاه های سلامت پایانه مرزی مهران، فوریت های پزشکی، بیمارستان ها و دیگر مراکز و نیز، اعلام نیاز جدید مراکز، لیست ملزومات پزشکی مورد نیاز در مردادماه سال جاری تهیه و به شرکت های تامین کننده اعلام و تمامی اقلام تجهیزات پزشکی توسط دو شرکت تامین شدند.
 
مهندس اروانه گفت: در صورت ایجاد کمبود احتمالی، برای پشتیبانی و ارائه خدمت به زائران حسینی با شرکت های توزیع کننده تجهیزات پزشکی نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته است و تجهیزات پزشکی مورد نیاز تمامی بیمارستان های تابعه در مراکز استان و سایر شهرستان ها از جمله امام علی (ع) سرابله، امام رضا (ع) ایوان، امام حسین (ع) مهران و شهدای دهلران، خریداری و ذخیره سازی شده و اقلام مصرفی مورد نیاز بیماران دیالیزی نیز برای پشتیبانی تمامی بیمارستان ها تامین شده است.
 
سرپرست اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: تاکنون بیش از 7 میلیارد تومان برای تامین تجهیزات پزشکی، کالاهای مصرفی و آزمایشگاهی دراستان ایلام به منظورخدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی هزینه شده است که این تجهیزات شامل اقلام مورد نیاز در بخش های اورژانس، اتاق عمل، بخش های بستری و دیگر بخش های بیمارستانی است که دستگاه های الکتروشوک، پمپ های سرنگ، چراغ سیالیتیک، مانیتور علائم حیاتی و دیگر اقلام را شامل می شود که درحال نصب و راه اندازی هستند.
 
مهندس اروانه بیان کرد: همچنین حدود 500 میلیون تومان صرف خرید کالاهای مصرفی و آزمایشگاهی مراکز درمانی برای ارائه هرچه بهتر به زائران حسینی شده است.
 
وی درخصوص ذخیره سازی کالاهای پزشکی به مناسبت برگزاری ایام اربعین حسینی گفت: تمامی اقلام اورژانسی و سرپایی در صورت نیاز بیشتر برای پایگاه های سلامت پایانه مرزی مهران، فوریت پزشکی و بیمارستان ها ذخیره سازی شده است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی مراکز درمانی استان ایلام، آماده خدمت رسانی مطلوب به زائران حسینی هستند./239

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٥١ / شماره خبر: ١٨٢٦٥٤ / تعداد نمايش: 405

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج