وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

افتتاح 40 پروژه بهداشتی درمانی و برگزاری برنامه های فرهنگی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قم

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 40 پروژه بهداشتی درمانی در حوزه سلامت استان قم افتتاح و چندین برنامه فرهنگی در راستای به تصویر کشیدن پیشرفت های انجام شده در 40 سال اخیر و همچنین اقدامات فرهنگی در راستای ارتقای سلامت عمومی در قم برگزار می شود.
 
 به گزارش وبدا، دکتر ابوالفضل ایرانی خواه در کارگروه بهداشت، درمان و سلامت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان قم، گفت: ایام الله دهه فجر امسال و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، با سال های دیگر متفاوت است چرا که با وجود تمامی توطئه هایی که علیه نظام پرافتخار جمهوری اسلامی توسط دشمنان ایجاد شده، اما کوچکترین خدشه ای در مسیر انقلاب به وجود نیامده و همواره دشمنان ناکام مانده اند.
 
وی عنوان داشت: دشمنان و معاندان نظام اسلامی با تمام وجود در راستای ضربه زدن به نظام پر افتخار اسلامی ایران، تلاش کردند و امسال نیز کوشیدند که این انقلاب نتواند چهلمین سالگرد خود را جشن بگیرد، اما تمامی خواب‌ها و برنامه‌های آنها نقش بر آب شد و شاهد جشن بزرگ انقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی آن هستیم.
 
وی تصریح کرد: اقدامات انجام شده در حوزه سلامت بر کسی پوشیده نیست و تحولی عظیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حوزه بهداشت و درمان انجام شد و در سال های اخیر نیز با طرح انقلاب گونه تحول نظام سلامت، این خدمات توسعه بیشتری یافت.
 
دکتر ایرانی خواه با اشاره به تحولات حوزه سلامت در استان قم گفت: شاهد بودیم که پیش از پیروزی انقلاب مراکز درمانی قم، همانند مدرسه در یک ساعت خاص فقط فعالیت داشتند و اگر کسی در ساعات شب به پزشک نیاز پیدا می کرد، باید تا صبح منتظر می‌ماند که آیا پزشکی که از خارج کشور برای طبابت به قم آمده بود، سر کار می آید یا خیر؟
 
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، موضوع بهداشت و درمان در سراسر کشور و استان قم رشد چشمگیری پیدا کرد و با ایجاد خانه‌های بهداشت، راه‌اندازی مراکز بهداشتی درمانی، بیمارستان‌ها، تربیت پزشکان متخصص، پرستاران و  پیراپزشکان کار عظیمی در حوزه سلامت انجام شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است 40 پروژه در حوزه بهداشت و درمان افتتاح شود که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی کلینیک ویژه بیمارستان شهید بهشتی، بهره‌برداری از چند خانه بهداشت روستایی، مرکز درمانی شبانه‌روزی در پردیسان و آغاز عملیات احداث پایگاه اورژانس بلوار پیامبر اعظم(ص)  اشاره کرد.
 
وی افزود: همچنین تولید مستند چهل سالگی حوزه بهداشت و درمان، همایش انقلاب و سلامت با محوریت عمران و سلامت و برگزاری خدمت بهداشتی در 40 پایگاه و مساجد از دیگر برنامه‌هایی است که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در قم برگزار می‌شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٥٨ / شماره خبر: ١٨٤٤٤٥ / تعداد نمايش: 579

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج