وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد:

ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به بیش از ۲ هزار نفر در مناطق محروم

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از ۲ هزار نفر از ساکنین مناطق روستایی و محروم این شهرستان سبزوار در یک سال گذشته از خدمات دندانپزشکی رایگان بهره مند شدند. 

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم افزود: کلینیک سیار دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و با همکاری خیّرین سلامت، در قالب یک دستگاه یونیت مجهز به تمامی امکانات دندانپزشکی در مناطق روستایی و محروم ارائه خدمت می کند.

وی در ادامه اظهار داشت: تمام خدمات سطح ۱ و ۲ دندانپزشکی معاینه دهان و دندان، ترمیم دندان، جرم گیری، کشیدن دندان و فیشور سیلانت برای تمام مراجعین در روستاها و مناطق محروم جامعه هدف که شامل دانش‌آموزان زیر ۱۴ سال و زنان باردار هستند، به‌ صورت رایگان ارائه می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه کرد: تمام تجهیزات دندانپزشکی در این موبایل کلینیک‌ برای ارائه خدمات عمومی دندانپزشکی به همراه یک راننده، یک دندانپزشک و یک دستیار فراهم شده است.

دکتر علیرضا مسلم بیان داشت: مناطق محرومی که برای ارائه این خدمات در نظرگرفته‌ می شوند از قبل شناسایی و نحوه پذیرش بیمار نیز براساس فهرست و برحسب اولویت‌ها انجام می شود.


وی با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۲ هزار نفر ازساکنین مناطق روستایی و محروم سبزوار از خدمات دندانپزشکی رایگان بهره مند شده اند، تصریح کرد: خدمات ارائه شده در این کلینیک سیار شامل ۱۷۰۰ مورد ترمیم ، ۱۱۰۰ مورد کشیدن دندان،۳۵۰ مورد جرم گیری ،۲۹۰ مورد فیشور سیلانت و توزیع رایگان ۲۰۰۰ بسته آموزشی (مسواک، خمیر دندان، نخ دندان) و پمفلت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: ارتقای شاخص های سلامت دهان و دندان و افزایش دسترسی اقشار محروم به خدمات دندانپزشکی مشارکت و حمایت های خیّرین در این حوزه را می طلبد و امید است که با حضور بیشتر خیّرین، شاهد برکات ویژه خصوصا در مناطق محروم باشیم.

گفتنی است، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با شش بیمارستان تخصصی با ۸۵۰ تخت فعال، ۲۶ پایگاه اورژانس، ۱۹۵ خانه بهداشت و ۳۸ مرکز بهداشتی با پوشش ۵ شهرستان، به ۶۰۰ هزار نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه می دهد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢ دی ١٣٩٧ - ١٢:٤٤ / شماره خبر: ١٨٥٠٠٤ / تعداد نمايش: 639

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج