وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

ارائه خدمات سلامت به حدود ۹ هزار نفر از طلبه های حوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حدود ۹ هزار از طلبه های حوزه های علمیه استان تحت پوشش برنامه های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار می گیرند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی در نشست با مدیر خدمات حوزه های علمیه استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه عدالت و برابری در ارائه خدمات سلامت از اهداف طرح تحول سلامت است، خاطرنشان کرد: با شروع برنامه های طرح تحول سلامت و در قالب بسته های نوین، خدمات مطلوبی برای شهروندان اجرایی شده است که در مراکز خدمات جامع سلامت این خدمات به مردم ارائه می شود.
 
دکتر طباطبایی ادامه داد: با توجه به بررسی های انجام شده در حوزه های علمیه استان، حدود ۹ هزار طلبه مشغول به تحصیل هستند که از نگاه حوزه سلامت، سنجش وضعیت سلامت این قشر از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
وی گفت: تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تمامی طلبه های حوزه های علمیه را براساس شاخص های چندگانه سلامت مورد ارزیابی قرار داده و آنها را به گروه های در معرض خطر بیماری، دارای سابقه بیماری و سالم، دسته بندی کرده وافراد در معرض خطر و دارای سوابق بیماری را جهت دریافت خدمات سلامت به مراکز جامع سلامت ارجاع خواهند داد.
 
براساس این گزارش، حجت الاسلام انصاری مدیر خدمات حوزه های علمیه استان نیز ضمن تقدیر از خدمات دست اندرکاران حوزه سلامت از اعلام آمادگی همه طلاب در جهت ترویج فرهنگ سلامت واطلاع رسانی با هدف اجتماعی شدن سلامت خبر داد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٨ دی ١٣٩٧ - ١٣:٥٦ / شماره خبر: ١٨٥٢٢٣ / تعداد نمايش: 421

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج