وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

مساعدت دارویی به بیش از سی هزار بیمار خاص و صعب العلاج

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در چند سال اخیر، بیش ازسی هزار بیمار خاص و صعب العلاج نیازمند در سبزوار از مساعدت های دارویی بهره مند شده اند.
به گزارش وبدا، دکتر ابوالقاسم ده نبی اظهار داشت: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و براساس شیوه نامه اجرایی سازمان غذا و دارو، ماهانه به بیش از 500 بیمار خاص و صعب العلاج مساعدت های دارویی ارائه می دهد.
وی با بیان اینکه همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت در چند سال اخیر، بیش ازسی هزار بیمار خاص و صعب العلاج در سبزواراز مساعدت های دارویی بهره مند شده اند، افزود: بیماران شیمی درمانی، ام اس، پیوندی، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، متابولیک سیستیک فیبروزیس، روماتیسم مفصلی و لوپوس بعد از مراجعه به واحد مساعدت دارویی و احراز نیازمندی، به صورت ماهانه داروی مصرفی خود را با هزینه پایین، از داروخانه های طرف قرارداد دانشگاه دریافت می کنند.
دکتر ده نبی با اشاره به ارائه خدمات بهینه و دسترس راحت و سریع به خدمات دارویی در مناطق محروم اضافه کرد: معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزواراز طریق فراخوان عمومی به متقاضیان بخش خصوصی، اقدام به واگذاری مجوز تاسیس داروخانه در مناطق محروم که حداقل دارای یک مطب فعال پزشکی یا مرکز بهداشتی درمانی فعال بوده اند، کرده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تصریح کرد: داروخانه های تاسیس شده در مناطق محروم می توانند علاوه بر ارائه خدمات در محل، به صورت سیار در روستاها و توابع تحت پوشش خود نیز به ارائه خدمات دارویی بپردازند.
وی در ادامه با بیان اینکه خريد دارو، تجهيزات و لوازم مصرفي پزشکي در چند سال اخیر، رشد چشمگیر و قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: به منظور يکسان سازي و بهبود فرآيندهاي خريد جهت واحدهاي تابعه، هرگونه خريد دارو، تجهيزات و لوازم مصرفي پزشکي در سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار پس از تاييد در معاونت به صورت متمرکز انجام مي شود.
دکتر ده نبی خاطرنشان کرد: کاهش چشمگير هزينه هاي مالي در زمينه خريد دارو، ابزار و لوازم مصرفي پزشکي، اصلاح و بهبود فرآيندهاي خريد جهت واحدهاي تابعه، افزايش تبادلات دارويي بين بيمارستان و مراکز درمانی تابعه و کاهش هدر رفت دارويي ازجمله مزیت های خرید متمرکز است.
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با دارا بودن 6 بیمارستان تخصصی با 850 تخت مصوب، 28 مرکز بهداشتی درمانی و 55 باب داروخانه دولتی و خصوصی با 80 داروساز به بیش از  600 هزار نفر در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داروزن خدمات بهداشتی ودرمانی ارائه می دهد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٣ دی ١٣٩٧ - ٠٩:٣٠ / شماره خبر: ١٨٥٤٠٦ / تعداد نمايش: 554

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج