وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار عنوان کرد:

انجام بیش از 26 هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط / معدوم سازی 13 تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از 26 هزار بازدید از اماکن عرضه و تولید مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط در سال جاری انجام شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر فاطمه نوده با اعلام این مطلب اظهارکرد: اماکن عمومی حساس از جمله رستوران ها، هتل ها، مراکز اقامتی، اماکن بین راهی، سامانه های آبرسانی و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی از جمله مواردی است که در این مدت مورد بازدید بازرسین بهداشت محیط قرار گرفته اند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به معدوم سازی بیش از 13 تن مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی در سال جاری، تصریح کرد: همچنین در این مدت، 525 هزار و 504  مورد کلرسنجی از آب، 435 مورد نمونه برداری مواد غذایی از سطح عرضه و 2 هزار و 140 مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی با استفاده از تجهیزات پرتابل انجام گرفته است.
 
وی با بیان اینکه 662 مورد آموزش گروه های هدف طی یک سال گذشته انجام شده است، اضافه کرد: تعداد یک هزار و 252 مورد اقدام قانونی شامل اخطاریه بحرانی و غیر بحرانی، پلمپ واحدهای صنفی و معرفی به دادگاه در این مدت انجام شده است.
 
دکتر نوده خاطرنشان کرد: همواره تمام سعی و تلاش خود را برای حفظ سلامت شهروندان به کار گرفته ایم و امیدواریم مردم نیز ما را در این راستا یاری و موارد تخلف را اطلاع دهند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - ١٤:٠٨ / شماره خبر: ١٨٧٥٠٥ / تعداد نمايش: 544

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج