وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت خبر داد:

اجراي طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مشهد/ 60 درصد از دانش آموزان ششم ابتدایی در مشهد، فاقد مشكلات دهان و دندان شدند

 
 
 رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: با اجرای طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی، 60 درصد از دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در مشهد، فاقد مشكلات دهان و دندان شده اند و اطلاعات آن در سامانه ثبت شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر حمید صمدزاده با اعلام این خبر، اظهار كرد: این طرح یکی از اولویت های معاونت بهداشت در سال 97 بوده که با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش مقرر شد، دانش آموزان رده سنی 12 تا 13 سال که جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر را شامل می شوند، شناسایی و مورد غربالگری و فلورایدتراپی قرار گیرند و در صورت داشتن مشکل دندان عفونی یا پوسیدگی به مراکز درمانی ارجاع داده شوند.
 
وي افزود: بر این اساس، به دستور معاون بهداشت وزارت بهداشت فعالیت های گسترده ای برای اجرای این طرح در کشور اعم از ایجاد زیر ساخت های لازم، تجهیز و به روزرسانی مراکز و تامین نیروی انسانی مورد نیاز انجام شد.
 
رییس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان كرد: دانشگاه علوم پزشكي مشهد، جزو ده دانشگاه برتر علوم پزشکی در زمینه اجرای این طرح است./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٧ - ١١:١٨ / شماره خبر: ١٨٧٥٥٦ / تعداد نمايش: 809

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج