وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

حضور ۱۰۷ کشور در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ

مدیر بخش بین الملل از ارسال بیش از ۲ هزار فیلم کوتاه و پویانمایی از ۱۰۷ کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ خبر داد.

به گزارش وبدا، محمدعلی حجازی، مدیر بخش بین الملل دهمین جشنواره سیمرغ گفت: با توجه به اینکه دو هفته به پایان مهلت ارسال آثار باقی مانده، تاکنون ۲۳۰۶ فیلم کوتاه و انیمیشن از ۱۰۷ کشور به دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ارسال شده و این بخش مورد استقبال دانشجویان فیلمساز سراسر دنیا قرار گرفته است.

حجازی تاکید کرد: ۱۰ کشور هند، برزیل، آمریکا، ترکیه، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، روسیه، آلمان با بیشترین تعداد اثر در صدر ۱۰۷ کشور حضور یافته در بخش بین الملل هستند.

همچنین در بخش بین الملل جشنواره «سیمرغ»، شرکت کنندگان تنها در بخش فیلم (فیلم کوتاه و پویانمایی) و طراحی پوستر می توانند شرکت کنند. دانشجویان خارج از کشور نیز برای حضور در جشنواره «سیمرغ» باید آثار خود را با توجه به اولویت‌های موضوعی در حوزه فرهنگ سلامت تولید کنند.

گفتنی است، جشنواره بین المللی «سیمرغ» با شعار "سالم زیستن، هنر است" در پنج بخش تئاتر،‌ فیلم، ادبی، ‌هنرهای تجسمی و موسیقی، تابستان سال ‌جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - ١٣:٣٣ / شماره خبر: ١٨٩١١٧ / تعداد نمايش: 430

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج