وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد:

اعزام متخصصان حوزه های سلامت روان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی به مناطق سیل زده

 
 
متخصصان حوزه های سلامت روان و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از روز گذشته، به مناطق سیل زده استان گلستان اعزام شدند.
 
به گزارش وبدا، مهدی محمدپناه، مدیر اجرایی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ضمن اعلام این خبر، گفت: با توجه به رفع بحران اولیه سیل در روستاهای سیل زده استان گلستان و بازگشت مردم به منازلشان، چهار تیم روانشناسی و مشاوره متشکل از روانشناسان بالینی مرکز روانپزشکی رازی و تعدادی از دانشجویان کارشناسی ارشد مشاوره و همچنین دو تیم توانبخشی متشکل از کارشناسان کاردرمانی و مددکاری، به همت و مدیریت مرکز بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، به روستای سیل زده آق قلا استان گلستان و سپس به دیگر روستاهای سیل زده مانند گمیشان اعزام شدند.
 
وی در ادامه افزود: همزمان با این اعزام ها، یک تیم تخصصی متشکل از فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و متخصص روانپزشکی، یک تیم پرستاری متشکل از چند تن از کارشناسان پرستاری بیمارستان رفیده به همراه متخصص مامایی با یک تیم اجرایی و پشتیبانی به مناطق یاد شده اعزام شده اند.
 
محمدپناه تصریح کرد: تیم های جهادی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه با توجه به رسالت دانشگاه در حوزه سلامت روان و توانبخشی اعزام شدند و در هفته های آتی به مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان نیز عزیمت می کنند.
 
گفتنی است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی) مانند "فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارتوپدی فنی، ارگونومی، گفتاردرمانی، مدیریت رفاه و سلامت اجتماعی، مددکاری اجتماعی، مشاوره و روانشناسی بالینی، سلامت در حوادث و بلایا، و همچنین روانپزشکی، روانشناسی و پرستاری توانبخشی"، ضمن تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ نیروی متخصص، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای مشارکت دارد.
 
همچنین این دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو مرکز پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد./127/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٠٣ / شماره خبر: ١٨٩٢٠١ / تعداد نمايش: 482

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج