وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

علمای تشیع و تسنن استان سیستان وبلوچستان، پیشگامان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بسیج ملی فشار خون

بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت با مشارکت مردم، علما، روحانیون و داوطلبان سلامت و همکاری سازمان ها و نهادها همزمان با سراسر کشور در سطح استان سیستان و بلوچستان آغاز خواهد شد.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی در ارتباط ویدئو کنفرانسی با معاون بهداشت وزارت بهداشت از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جهت اجرای طرح ملی بسیج فشار خون خبر داد و افزود: از جمعیت2 میلیون 775 هزار نفر استان سیستان و بلوچستان 402 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بالای 30 سال هستند که از این تعداد 16328 نفر مبتلا به فشار خون هستند.

وی با اشاره به اینکه کنترل بیماری های غیر واگیر، رسالت مهم نظام سلامت است خاطرنشان کرد: این مهم با همکاری همه اقشار مردم تحقق می یابد و مشارکت و همدلی علمای تشیع و تسنن استان در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی برنامه های سلامت، راهکارهای ارتقای سواد سلامت است. در چند سال اخیر، مشارکت بیش از 10 هزار داوطلب سلامت و همچنین علما و روحانیون و سایر اقشار مردم نقش تاثیرگذاری در پیشبرد برنامه های سلامت استان داشته است.

وی در ادامه افزود: آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به همه اقشار جامعه در زمینه خطرت جدی فشار خون از مهمترین اهداف برگزاری بسیج همگانی کنترل فشار خون است.

گفتنی است، سبک زندگی و نوع تغذیه، موجب شده است که سالانه به بیماران مبتلا به فشار خون افزوده شود و با توجه به اینکه بیش از 40 درصد مبتلایان به فشار خون از بیماری خود اطلاعی ندارند از 27 اردیبهشت ماه تمامی افراد بالای 30 سال در طرح ملی فشار خون مورد معاینه قرار خواهند گرفت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٢٢ / شماره خبر: ١٩٠٣١٥ / تعداد نمايش: 391

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج