وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بیمارستان آنکولوژی امیر شیراز خبر داد:

انجام 45 پیوند مغز استخوان در سال 97

بیمارستان آنکولوژی امیر، به عنوان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی و فوق تخصصی آنکولوژی در جنوب کشور، در سال گذشته موفق به ثبت ۴۵ مورد پیوند مغز استخوان در کارنامه خود شده است.

به گزارش وبدا، بیمارستان آنکولوژی امیر که به همت بانوی نیکوکار زهرا سعادت، در فضایی به وسعت ۶ هزار و ۳۷۰ متر مربع به یاد و خاطره فرزند مرحومش، امیررضا حدائق ساخته شده در حال حاضر، تنها مرکز ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی آنکولوژی به گروه کودک و بزرگسال است.

رییس مرکز آموزشی درمانی امیر با معرفی بیشتر این مرکز، گفت: این مرکز با دارا بودن امکان انجام تست آزمایشگاهی «گالاکتومنان» در جنوب کشور به یاری بیماران مشکوک به عفونت قارچی آمده است. از آنجایی که داروهای ضد قارچ هزینه بالا و عوارض جانبی دارند، بنابراین انجام تست آزمایشگاهی گالاکتومانان از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکتر سید امیدرضا ذکاوت، فعالیت کلینیک قلب کودکان در این مرکز آموزشی درمانی را از دیگر خدمات آن معرفی کرد و افزود: کلینیک قلب کودکان با حضور پزشک فوق تخصص قلب و عروق کودکان و با امکانات کامل، آماده ارائه خدمت به شهروندان است.

وی همچنین تاسیس موسسه خیریه آنکولوژی امیر را تلاشی برای گسترش دایره خدمات نیکوکارانه عرصه سلامت و کمک به بیماران نیازمند عنوان کرد و افزود: این موسسه با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان تاسیس شده و پیرامون جلب مشارکت نیک اندیشان در زمینه هایی از جمله تامین هزینه های درمان و داروی بیماران و خرید تجهیزات مورد نیاز بخش ها فعالیت دارد.

رییس مرکز آموزشی درمانی آنکولوژی امیر از تلاش برای توسعه این خدمات خبر داد و اضافه کرد: عملیات تعمیر و استانداردسازی اتاق عمل بیمارستان آنکولوژی امیر از جمله این اقدامات است که با هدف ارائه خدمات نمونه برداری، درمان و عمل های ترمیم پس از خاتمه درمان بیماران مبتلا به سرطان، در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر ذکاوت همچنین از راه اندازی بخش نوتروپنی به عنوان خدمتی دیگر از این مرکز آموزشی درمانی یاد کرد و گفت: با توجه به ابتلای برخی بیماران مبتلا به سرطان، به نارسایی ایمنی ناشی از نقص نوتروفیل (نوتروپنی) و نیاز به ایزوله شدن و مراقبت ویژه، راه اندازی بخش نوتروپنی در این مرکز از اهمیت بالایی برخوردار است که به زودی به مجموعه خدمات مرکز آموزشی درمانی امیر افزوده می شود.

وی، راه اندازی بخش ICU کودکان در بیمارستان آنکولوژی امیر را نیز از دیگر برنامه های در دست اجرا برشمرد و گفت: با این اقدام، بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند در همین مرکز تحت مراقبت قرار می گیرند و از انتقال و اعزام بیمار به بیمارستان های دیگر آمد جلوگیری می شود.

رییس بیمارستان امیر با اشاره به گستردگی خدمات پیش بینی شده برای این مرکز آموزشی درمانی، به امکان ارائه خدمات ارتودنسی ثابت و متحرک اشاره کرد.

به گفته دکتر ذکاوت، در این مرکز خدمات ارتودنسی ثابت و متحرک در همه سنین و برای رفع بی نظمی های دندانی، ناهنجاری های فک، بیرون زدگی دندان ها، فاصله بین دندان و مشکلات زیبایی لبخند انجام می شود.

وی، کسب رتبه نخست و بالاترین میزان رشد تحول اداری در ارزیابی سال ۱۳۹۶ در بین واحدهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نیز از دیگر دستاوردهای این مرکز آموزشی درمانی برشمرد./۱۰۱

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٠٠ / شماره خبر: ١٩٠٣٩٧ / تعداد نمايش: 419

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج