وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد:

تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان‌های بابل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان‌های بابل طی سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در نشست خبری از طرح تحول نظام سلامت به عنوان "خدمت ارزشمند و شجاعانه" دولت تدبیر برای ارائه خدمات بهینه بهداشتی و درمانی به شهروندان یاد کرد و گفت: اجرای این طرح فرانشیز پرداختی مردم را 5 تا ۱۰ درصد کاهش داد.

وی بیان کرد: طرح تحول سلامت از مهمترین وظایف بیمارستانی ما محسوب می شود که از سال 1393 به منظور حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و نیز ارتقای کیفیت خدمات به مرحله اجرا در آمد و موجب شد با حمایت وزارت بهداشت مردم از طریق 4 بیمه همگانی خدمات درمانی، بیمه سلامت ایرانیان، نیروهای مسلح و کمیته امداد امام خمینی (ره) از خدمات بیمه ای برخوردار شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در ادامه افزود: حوزه درمان، وظایف خطیر، پرمشغله و پرخدمتی را بر عهده دارد که برای ارتقا، توسعه و بهبود امور درمان تلاش دارد و اگر این فعالیت ها نقص داشته باشند، مستقیما به سلامت جامعه آسیب وارد می شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: با توجه به اینکه حداقل ۳۰ درصد از مراجعان به بیمارستان های بابل غیر بومی هستند، با پیگیری های مستمر رییس دانشگاه و جلسات متعدد در نهایت مجوز افزایش ۴۰۰ تخت به بیمارستان های بابل اخذ شد که در یک پروسه زمانی انجام می شود.

وی همچنین از هزینه ۳۰۰ میلیارد ریالی برای تجهیز بیمارستان های بابل در یک سال گذشته خبر داد و گفت: علیرغم محدودیت های مالی، این مبلغ برای خرید و نصب تجهیزات جدید بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل هزینه شده است.

دکتر قاسم زاده تجهیزات جدید را شامل دستگاه های مدرن آنژیوگرافی، رادیولوژی، آندوسکوپی و دیگر لوازم سرمایه ای پزشکی معرفی کرد و گفت: در حال حاضر، بابل در بخش دیالیز با کمبود تخت مواجه است و با توجه به اینکه ۲۴۰ بیمار دیالیزی در این شهر وجود دارد، ما نیازمند ۶۰ تخت دیالیز هستیم. اما در حال حاضر ۳۰ تخت دیالیز فعال است که برخی از آنها در چهار شیفت کار می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل در راستای کمبود تخت های دیالیز ادامه داد: با پیگیری ریاست دانشگاه ساخت بزرگترین مرکز دیالیز شمال کشور توسط خیّرین با همت بنیاد نیکوکاری سلامت بابل آغاز  شده است.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل جزو ۶ دانشگاه پیشرو در توسعه نوبت‌دهی الکترونیک بوده، ادامه داد: برابر برنامه ششم توسعه باید به سمت پروژه های الکترونیک برویم و از دی 1397 نیز به صورت رسمی ساماندهی نوبت دهی الکترونیک در حال اجرا است و ۵۰ درصد بیماران از طریق سامانه نوبت می گیرند و ۵۰ درصد دیگر که به اینترنت دسترسی ندارند حضوری به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

دکتر قاسم زاده درباره زمزمه کمبود اقلامی از داروها تصریح کرد: با دستور وزیر بهداشت، مدیریت قرارگاهی امور دارو در دستور کار قرار گرفت و درصدی از منابع به بخش دارو اختصاص یافت، لذا مردم نگران نباشند زیرا غالب اقلام دارویی در دسترس و قابل تامین است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: با آقای توفیقی خیّر بیمارستان‌ساز برای ساخت بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی در مرحله امضای تفاهم‌نامه تاسیس هستیم که پس از رفع ایرادات حقوقی و امضای تفاهم‌نامه، قرارداد تاسیس امضا می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان در دست ساخت بند پی‌ شرقی از ۳۲ تخت به ۴۴ تخت ارتقا پیدا کرد، اظهار کرد: بیمارستان ۱۷ شهریور مرزی‌ کلا در حال حاضر ۲۵ تخت دارد و ۱۰ تخت آماده افزایش است و در بازه زمانی ۳ ساله تعداد تخت‌های این بیمارستان به ۶۴ تخت افزایش می‌یابد.

دکتر قاسم زاده گفت: حدود ۱۰۰۰ بیمار خاص تحت پوشش مرکز جامع بیماران خاص در امیرکلا قرار دارند و از خدمات رایگان استفاده می کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه طرح ارتقای کیفیت ویزیت بیمار باید 8 دقیقه باشد، گفت: مردم در صورت مشاهده رفتارهای نامناسب از سوی کارکنان مراکز درمانی، می توانند مراتب را به اداره نظارت معاونت درمان اطلاع دهند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨ - ١٤:٣٤ / شماره خبر: ١٩٣١٨٨ / تعداد نمايش: 587

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج