وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در سبزوار عنوان کرد؛

بستری 17 هزار بیمار بین الملل در بیمارستان‌های کشور


رییس اداره گردشکری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از 17 هزار بیمار بین‌الملل طی سه ماه نخست سال جاری در بیمارستان‌های کشور بستری شده اند که این میزان بستری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.

به گزارش وبدا، دکترسعید هاشم‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر 169 بیمارستان در کشور مجوز پذیرش بیماران خارجی را دارند، اظهار کرد: در سال گذشته 70 هزار بیمار خارجی در بیمارستان‌های مختلف کشور بستری شدند که از این تعداد 90 درصد آن اتباع کشورهای افغانستان، عراق، آذربایجان، کویت، عمان بحرین و کشورهای دیگر حوزه خلیج فارس بودند.

وی با بیان اینکه پذیرش بیماران خارجی سال گذشته نسبت به سال 96 حدود 1.5 برابر افزایش داشته است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و بازاریابی پرشکی این آمار در سال جاری 2 برابر بیشتر می‌شود.

رییس اداره گردشکری سلامت وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیت‌های سبزوار برای پذیرش بیماران بین‌الملل، بیان کرد: بیمارستان حشمتیه سبزوار دارای ظرفیت و پتانسیل‌های لازم برای پذیرش بیماران بین‌الملل است که در حوزه‌هایی شامل نیروی انسانی متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک، جراحی  قلب و آنژیوگرافی، زنان و زایمان و درمان ناباروری تجهیزات و امکانات پزشکی مشکلی وجود ندارد.
دکتر هاشم‌زاده افزود: بیش از 17 هزار بیمار بین‌الملل طی سه ماه نخست در سال جاری در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته است.

استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود در جذب گردشگران خارجی در حوزه سلامت

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه خوشبختانه زیرساخت‌های بخش سلامت با همکاری فرماندار سبزوار و رییس دانشگاه علوم پزشکی فراهم شده است، گفت: زیرساخت‌های بخش سلامت شامل پزشکان متخصص، بیمارستان‌های مجهز و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در سبزوار وجود دارد.

مهندس رمضانعلی سبحانی‌فر وجود اورژانس هوایی، شیمی درمانی و جراحی قلب باز را یکی از شاخص‌ترین امکانات سبزوار دانست و افزود: در بحث گردشگری سلامت در داخل کشور سالانه تعداد زیادی از بیماران از استان‌های همجوار به این شهرستان مراجعه می‌کنند و توانمندی و ظرفیت‌های بخش سلامت به خوبی وجود دارد، بنابراین تمامی امکانات بهداشتی و درمانی نباید تنها در مشهد باشد.

وی با اشاره به فعالیت مجتمع داروسازی طاها سبزوار، ادامه داد: هم‌اکنون دو محصول این مجتمع به تولید رسیده و در حال توسعه در بخش‌های مختلف است.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و روداب در مجلس شورای اسلامی، سبزوار را یکی از قطب تولید گیاهان دارویی در کشور دانست و بیان کرد: این شهرستان به عنوان یکی از 9 قطب تولید گیاهان دارویی در کشور شناخته شده، با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی به دنبال جذب سرمایه‌گذاران در بخش تولید گیاهان دارویی هستیم.

سبحانی‌فر تصریح کرد: مجوز ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در سبزوار از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری صادر شده است.

نماینده مردم سبزوارسبحانی‌فر با اشاره به دسترسی به افغانستان و ترکمنستان و قرارگیری در مسیر زائران امام رضا (ع)، افزود: باتوجه به ظرفیت موجود و شرایط اقلیمی و جغرافیایی که وجود دارد سبزوار هم باید به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در کنار مشهد معرفی شود.

وی تاکید کرد: با یک نگاه بلند بتوانیم از این ظرفیت‌های استفاده کنیم، امروز یکی از موضوعات مهم در درآمدزایی دانشگاه علوم پزشکی و برای کمک به درآمد دانشگاه در بخش سلامت باید به جذب گردشگران خارجی در حوزه سلامت توجه شود.

سبزوار دومین قطب دانشگاهی در شرق کشور

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در ادامه گفت: با کسب مجوزهای لازم اجازه پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی حشمتیه این شهرستان فراهم شد.

محمد نعمت‌شاهی افزود: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با دریافت مجوز کد آی. پی. دی در ماه جاری صلاحیت پذیرش توریست سلامت و جواز پذیرش بیماران خارجی را دریافت کرده است.
وی تاکید کرد: این دانشگاه در بخش‌های آنژیوگرافی، جراحی قلب باز، اسکن هسته‌ای، رادیوتراپی، نازایی، شیمی درمانی و بازتوانی قلب پس از مشهد دومین قطب دانشگاهی شرق کشور است./122/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ - ١٠:١٣ / شماره خبر: ١٩٣٢٤٩ / تعداد نمايش: 589

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج