وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر توسعه بانک های شیر مادر با هدف ارتقای سلامت نوزادان

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین گشایش بانک شیر مادر در شیراز، توسعه این خدمت را موجب ارتقای سلامت نوزادان در ایران دانست و گفت: اهمیت به نوزادان و کودکان، معیار توسعه یافتگی کشور است.

به گزارش وبدا، دکتر علی بهادر در این آیین، با بیان اینکه هیچ جایگزینی برای شیر مادر وجود ندارد، به اهمیت مهر مادر و شیر مادر، به عنوان دو مولفه مهم در سلامت نوزادان اشاره کرد.

وی افزود: امروزه با تبلیغات گسترده در زمینه مصرف شیر خشک و دیگر شیرها به جایگزینی شیر مادر، اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر کمرنگ شده؛ لازم است به گذشته بازگردیم و راه اندازی بانک های شیر مادر، تلاشی برای گسترش امکان تغذیه نوزادان با شیر مادر است.

دکتر بهادر افزایش تغذیه با شیر مادر را موجب کاهش مرگ و میر نوزادان دانست و گفت: نوزادان آینده سازان میهن هستند و باید برای سلامت آنان، تلاش کرد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه با اشاره به تاکید قرآن و احادیث دینی بر اهمیت تغذیه با شیر مادر، این امر را موجب پیشگیری از بسیاری بیماری ها دانست که از هزینه های درمانی و روزهای بستری می کاهد.

راه اندازی دومین بانک شیر مادر کشور در شیراز با همدلی حوزه بهداشت و درمان


براساس این گزارش، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز راه اندازی این خدمت جدید را حاصل همکاری و همدلی دو حوزه بهداشت و درمان در استان دانست.

دکتر عبدالرسول همتی گفت: این اقدام ارزشمند، گام موثری در کاهش مرگ و میر نوزادان و بهبود فرآیندهای درمانی آنان می شود.
 
وی در ادامه از تلاش های دست اندرکاران و حمایت رییس دانشگاه برای پیشگامی در راه اندازی این خدمت جدید در شیراز، قدردانی کرد.

گفتنی است این آیین با حضور دکتر «علیرضا رئیسی» معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر «سید حامد برکاتی» مدیرکل دفتر سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، «بهار عظمتی» نماینده سازمان یونیسف، دکتر «علی بهادر» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید فاطمه دستغیب» مشاور استاندار در امور بانوان، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و جمعی از مسئولان، صبح امروز در بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز برگزار شد و دومین بانک شیر مادر کشور، به بهره برداری رسید./126/205

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨ - ١٢:١٢ / شماره خبر: ١٩٣٦٢٠ / تعداد نمايش: 409

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج