وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور:

خیرین ظرفیت های بزرگ جامعه هستند

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: خیرین ظرفیت های بزرگ جامعه هستند که مغفول واقع شده اند.

به گزارش وبدا، دکتر حسینعلی شهریاری در دیدار با استاندار و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: خیرین سلامت تا پایان سال ۹۶، بیش از ۶ هزار میلیارد تومان کمک کردند.

وی ادامه داد: بزرگترین دانشگاه های دنیا توسط خیرین ساخته شده اند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار کرد: علیرغم تحریم های موجود خیرین سلامت در سال ۹۷ اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰میلیارد تومان کمک کردند.

دکتر شهریاری همچنين تصریح کرد: فعالیت مجامع خیرین حتما باید با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی انجام شوند.

وی با اشاره به حضور پیمانکاران در نقش خیرین سلامت، افزود: از مجامع خیرین سلامت در استان ها درخواست كرده ايم، از اين پس، پیمانکاران اقدامات خیر خود را جداگانه انجام داده و با قرارداد خود تلاقی ندهند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با تأکید بر نقش تأثیر گذار بانوان در اجرای امور مختلف از جمله برنامه های خیرخواهانه عنوان کرد: مشارکت بانوان در مجامع خیرین سلامت پایین است، انتظار داریم اين حضور بیشتر شده و مجمع خیرین بانوان نيز تشکیل شود.

دکتر شهریاری تأکید کرد: نباید خیرین را در اقدامات سخت افزاری خلاصه کرد و باید آنها را به سمت اقدامات نرم افزاری بکشانیم.

وی عنوان كرد: خیرین باید در کرسی های تحقیقاتی و ایجاد و ترویج سبک زندگی سالم در جامعه مشارکت کنند.

دکتر شهریاری با اشاره به تأثیر شخصیت های مختلف لرستان که در سایر استان ها به ویژه تهران ساکن هستند، گفت: به زودی جلسه خیرین سلامت لرستانی مقیم سایر استان ها با حضور نماینده ی ولی فقیه در استان، استاندار و سرپرست دانشگاه در تهران برگزار خواهد شد.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور در پایان بر نقش موثر خيرين در اجراي أمور مربوط به حوزه سلامت تاكيد كرد و گفت: باید از خیرین سلامت تجلیل و قدردانی شود./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١١ مرداد ١٣٩٨ - ١١:٠١ / شماره خبر: ١٩٣٦٦٩ / تعداد نمايش: 356

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج