وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام تسلیت رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در پی درگذشت دکتر محمد هاشمی بستک، استاد دانشگاه و پژوهشگر برتر کشور


دکتر سید محمد هاشمی شهری، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان،  درگذشت ناگهانی استاد ارجمند، جناب آقای دکتر محمد هاشمی بستک را تسلیت گفت.

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا للله و انا الیه راجعون

خبر جانکاه و تاثر برانگیز درگذشت ناگهانی استاد ارجمند دانشگاه و پژوهشگر برتر کشور، جناب آقای دکتر محمد هاشمی، اعضاء خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را متاثر و منقلب کرد.

آن فقید سعید استادی با اخلاق، دانشمندی فرهیخته و همکاری ارجمند بود که در طول دوران حیات پربرکت خویش آثار ماندگاری را به دنیای علم و دانش بیوشیمی تقدیم کرد و دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، تغذیه، علوم آزمایشگاهی، بیوشیمی، باکتری شناسی و سایر رشته ها که در محضرش تلمّذ نمودند، همکنون در اقصی نقاط دنیا در حال خدمت به بشریت هستند.

وچقدر زود، ناگهان دیر می شود، چرا که در استمرار خدمات ارزنده این استاد برجسته به دانش پزشکی، به دنبال آن بودیم تا در آینده نزدیک از توان علمی مرحوم دکتر هاشمی برای تعیین توالی ژن های منجر به ناشنوایی در سیستان و بلوچستان و پیشگیری و درمان آن کمک بگیریم اما افسوس که اراده الهی بر عروج زودهنگام روح بلند آن استاد دانشمند تعلق گرفت و یاران و شاگردانش را با قلبی مالامال از اندوه و با پشتوانه سرمایه ای از دانش که از او به یادگار مانده است در ادامه راه روشن دانش و خط پر افتخار خدمت تنها گذاشت.

اگرچه امروز قلب مهربان این معلم دلسوز از تپش ایستاد امّا آتشی که از دانش و معرفت در سینه شاگردانش شعله ور ساخته تا همیشه تاریخ تلالو خواهد داشت و باقیات صالحات آن فقید سعید، همچون رودی حیات بخش، درخت سلامت انسان ها را سیراب خواهد نمود.

اینجانب  این مصیبت بزرگ و فاجعه اسفناک را به خانواده محترم هاشمی و همکاران و دانشجویان عزادارش در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تسلیت می گویم. از خداوند متعال می خواهم تا یار سفر کرده ما را در جوار رحمت بی کرانش متنعم گرداند و به لطف و کرامت خویش به همه ما بازماندگان نیز صبر بر این مصیبت را عنایت فرماید.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨ - ١٢:٢٦ / شماره خبر: ١٩٤٤٩١ / تعداد نمايش: 135

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج