وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس اورژانس کشور خبر داد:

10 نفر از بيماران حج امسال وارد کشور و به بيمارستان منتقل شدند/ هیچ موردی از ویروس کرونا تاكنون مشاهده نشده است/ بيماران هيچ ارتباطي با حادثه منا ندارند

رییس اورژانس کشور گفت: صبح امروز 10 نفر از حجاج بيمار وارد كشور شده و توسط تیم های اورژانس مستقر در فرودگاه امام خمینی(ره) به بیمارستان هایی که برای پذیرش حجاج مشخص شده منتقل شدند.

دکتر امین صابری نیا در گفتگوی اختصاصی با وب دا؛ پس از بیان مطلب فوق اظهار داشت: پس از هماهنگی با بیمارستان های مشخص شده، تیم های اورژانس، بیماران را تحویل گرفتند و بر اساس هماهنگی مبتنی بر نوع بیماریشان به بیمارستان های مورد نظر انتقال دادند و پس از انتقال بیماران، توسط تیم ارزیابی بهداشت از نظر بیماری های ویروسی مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه آنها تنها دارای بیماری های زمینه ای بوده و بیماری های تنفسی در هیچ یک از بیماران گزارش نشده است. ضمن اینکه با توجه به استقرار تیم های اورژانس در مبادی ورودی حجاج، تا کنون هیچ موردی از کرونا ویروس در حجاجی که به کشور وارد شده اند مشاهده نشده است.

دکتر صابری نیا افزود: برای کاروان هایی که در روزهای آینده نیز وارد کشور می شوند با تیم پزشکی سازمان حج و زیارت و سازمان هلال احمر هماهنگی کامل داریم و پس از ارسال لیست مصدومان و هماهنگی با ای او سی(مرکز مدیریت عملیات بحران)، سریعا به اورژانس ها اعلام می شود تا زائرین و حجاج در صف انتظار قرار نگیرند.

دکتر صابری نیا به مردم توصیه کرد نکات بهداشتی لازم را رعایت و خود افراد مواظب خودشان باشند چرا که حفظ جان هر انسان، یکی از اصول اسلام و بر عهده خود فرد است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٧ مهر ١٣٩٤ - ١١:٢٤ / شماره خبر: ١٣٢٧٩٥ / تعداد نمايش: 2315

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج