وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت در مراسم افتتاح بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان کودکان مفید ؛

امیدواریم شاهد ارائه خدمات مطلوب تر مطابق با استانداردهای جهانی به کودکان باشیم

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان کودکان را نوعی عبادت و بیمارستان مفید را محل عبادت برشمرد و زیباترین لحظه برای پزشک را زمانی ذکر کرد که رضایت و لبخند بر چهره مادر و کودک بیمارش نمایان می شود.

به گزارش وب دا؛ دکتر علی اکبر سیاری در آیین افتتاح بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان کودکان مفید از دکتر ارزانیان، مرحوم دکتر وثوق و دکتر آل بویه بعنوان بنیانگذاران خدمات جدید در رشته خون و سرطان کودکان در کشور نام برد و طب کودکان را آمیزه ای از علم و عشق دانست.

 دکتر سیاری از راه اندازی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان کودکان مفید ابراز خوشنودی کرد و گفت: بخش پیوند مغز استخوان این بیمارستان درسطح بالا و با استانداردهای بین المللی برای خدمت رسانی به بهترین بندگان خداوند راه اندازی شده و مایه افتخار کشور است.

معاون بهداشت در ادامه اظهار داشت: با راه اندازی این بخش به همت خیرین و مسوولان و همکاران در بیمارستان مفید، امیدواریم بتوانیم خدمات جدیدی را مطابق با استانداردهای جهانی به کودکان ارایه دهیم و با تلاش  همکاران و اساتید گروه خون شاهد رسیدن بیمارستان مفید به تراز جهانی در پیوند مغز استخوان کودکان باشیم.

وی اجرای طرح تحول سلامت را باعث رفع بسیاری از مشکلات بیماران نیازمند برشمرد و ضمن ابراز امیدواری برای تداوم این طرح ارزشمند تاکید کرد هنوز افرادی وجود دارند که نیازمند حمایت مالی برای هزینه های درمان خود هستند و در این زمینه خواستار حمایت خیرین شد.

دکتر سیاری در خاتمه سخنان خود از تلاشهای تمامی مسوولان، اساتید، همکاران و حمایتهای خیرین در راه اندازی این بخش قدردانی و اظهار امیدواری کرد با حمایت و کمک خیرین در بیمارستان کودکان مفید شاهد ارائه خدمات مطلوب تر مطابق با استانداردهای جهانی به کودکان باشیم.

در ادامه دکتر ایمان زاده رییس مرکز با اشاره به تاریخچه تاسیس بیمارستان کودکان مفید گفت: این مرکز در سال 1353 توسط حاج حبیب ا... مفید ساخته و وقف عام شد و در سال 1365 به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واگذار شد.

وی با اشاره به این که ضریب اشغال تخت این مرکز بالای 99 درصد است گفت: بیمارستان مفید 264 تخت مصوب، 325 تخت فعال و 16 بخش فوق تخصصی کودکان دارد، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارزشمندی را به بیماران سراسر کشور، کشورهای همجوار و همسایه و حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور ارائه می دهد.

دکتر ایمان زاده بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان کودکان مفید که امروز با همت و مشارکت خیرین مورد بهره برداری قرار گرفت را تنها بخش پیوند مغز استخوان کودکان در کشور برشمرد که در یک بیمارستان تخصصی اطفال راه اندازی شده است.

وی با بیان این مطلب که برای ارایه خدمات بهتر به کودکان شدیدا نیازمند همیاری و همکاری خیرین هستیم از همکاری خیرین در خرید تجهیزات و امکانات و همچنین بهسازی و بازسازی بخشهای مختلف بیمارستان قدردانی کرد.

رییس بیمارستان در خاتمه سخنان خود از حمایت و تلاش تمامی مسوولان دانشگاه و وزارت بهداشت، اساتید، پرسنل بیمارستان و خیرین و تمامی دست اندرکاران راه اندازی این بخش قدردانی کرد و آن را باقیات و صالحات برای همگی برشمرد.

در ادامه مراسم دکتر ارزانیان مدیر گروه هماتولوژی دانشگاه با اشاره به تاریخچه بیمارستان اظهار داشت: پس از افتتاح رسمی بیمارستان مفید، هماتولوژی اولین بخشی بود که راه اندازی شد و در سال 67 اولین فلوشیپ را در این مرکز جذب کردیم. فارغ التحصیلان این دوره هم اکنون در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت به هموطنان خود هستند و این مایه افتخار ماست.

وی با اشاره به اعزام کودکان نیازمند پیوند مغز استخوان به خارج از کشور در دهه 60 اظهار داشت: راه اندازی این بخش یک نیاز ضروری بود که خوشبختانه با حمایت ریاست دانشگاه و وزارت بهداشت و تلاشهای صورت گرفت و با کمک خیرین امروز شاهد بهره برداری از این بخش مجهز برای خدمت رسانی به کودکان این مرز و بوم هستیم.

در این مراسم، دکتر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت، فاطمه هاشمی رییس بنیاد بیماریهای خاص، دکتر پالش مشاور اجرایی رییس دانشگاه، دکتر رحمانی معاون درمان دانشگاه، مهندس بوربور مشاور رییس دانشگاه، اساتید پیشکسوت دانشگاه، مسوولان و کارکنان بیمارستان، طالقانی پیشکسوت ورزش کشتی، دکتر قوام زاده بنیانگذار پیوند مغز استخوان، و جمع کثیری از خیرین و مسوولان موسسات خیریه و... نیز حضور داشتند.

گفتنی است در خاتمه این مراسم با اهدای لوح تقدیر از تمامی خیرین و موسسات خیریه ای که در ساخت و تجهیز این بخش همکاری و مشارکت داشتند قدردانی بعمل آمد./126/206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ مهر ١٣٩٤ - ١٨:٣١ / شماره خبر: ١٣٣٣٠٣ / تعداد نمايش: 2840

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج