وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد:

راه اندازی نخستين بخش پیوند مغز استخوان كودكان كشور در بیمارستان مفید / قدردانی از مشارکت خیرین سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: با راه اندازی بخش پیوند مغز استخوان كودكان امکان انجام 40 پیوند مغز استخوان اطفال در سال  وجود دارد.

به گزارش وب دا؛ دکتر علی اصغر پیوندی در آیین افتتاح بخش پیوند مغز استخوان مرکز پزشکی کودکان مفید با اشاره به احداث بیمارستان مفید در سال 1353 توسط حاج حبیب ا... مفید گفت:  این مرکز تخصصی و فوق تخصصی از حساسیت ویژه ای برای درمان کودکان برخوردار است و کودکان بیمار از تمامی نقاط کشور و حتی سایر کشورهای منطقه برای تشخیص و درمان به این مرکز ارجاع می شوند.

وی حضور اساتید بنام و چهره های ماندگار پزشکی کشور در بیمارستان مفید که خالصانه به خدمت رسانی به کودکان معصوم این مرز و بوم می پردازند را مایه افتخار دانشگاه برشمرد و افزود: بیمارستان مفید علاوه بر خدمت رسانی در حوزه درمان در عرصه های آموزش، بهداشت و پژوهش نیز خدمات شایسته ای ارایه می دهد و تعاملاتش با مراکز علمی معتبر داخلی و خارجی حاکی از توان و ظرفیت بالای این مرکز است.

دکتر پیوندی با بیان این که بازسازی و ترمیم اغلب بخشهای این بیمارستان با کمک خیرین انجام شده است اظهار امیدواری کرد این مساعدتها همچنان ادامه یابد تا در راستای کاهش دغدغه های نظام سلامت و مردم بتوانیم خدمات شایسته تر و گامهای بلندتری برداریم.

رییس دانشگاه ضمن تبیین روند احداث و تجهیز بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان کودکان مفید  اظهار داشت: احداث این بخش در فضایی به مساحت 400 متر مربع در سال 92 با همت روسای پیشین دانشگاه و بیمارستان آغاز شد و امروز پس از تجهیز کامل و تامین  نیروی انسانی و کادر مجرب با شش تخت دارای استانداردهای عالی جهانی رسما مورد بهره برداری قرار می گیرد تا به بیماران خدمت رسانی کند.

دکتر پیوندی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این بخش امکان انجام 40 پیوند مغز استخوان اطفال در سال میسر شده است که امیدواریم با افزایش این میزان بتوانیم دغدغه های خانواده های کودکان نیازمند به پیوند مغز استخوان را کاهش دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بودجه های دولتی را برای رفع مشکلات نظام سلامت کافی ندانست و گفت: برای رفع مشکلات نظام سلامت نباید صرفا به بودجه و اعتبارات دولتی اکتفا کرد و بی شک مشارکت مردم و خیرین در این راستا ضروری است؛  افتتاح این بخش گواهی بر این مدعاست و مسلما بدون یاری این بزرگواران هرگز شاهد افتتاح چنین بخش مجهز، استاندارد و منحصر به فردی نبودیم. امیدواریم با گسترش چنین بخش هایی شاهد ارتقای سلامت کودکان سرزمین مان باشیم.

رییس دانشگاه  با اشاره به طب بازساختی که الهام گرفته از سلولهای بنیادین و  یک رشته جدید است  که دنیا در زمینه آن سرمایه گذاری بسیار کرده است، خاطرنشان ساخت: بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان مفید می تواند کمک بسیار شایانی به گسترش طب بازساختی در دانشگاه و نظام سلامت کند. حتما این موضوع مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت تا انشاءا... بتوانیم کار ماندگاری در این زمینه انجام دهیم ./126/206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ مهر ١٣٩٤ - ١٨:١٠ / شماره خبر: ١٣٣٣٠٥ / تعداد نمايش: 2792

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج