وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران مطرح کرد:

افزايش گردشگر سلامت در آينده نزديك با اجراي « طرح تحول نظام سلامت» در كشور

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با تاکید بر این که طرح تحول نظام سلامت منجر به ایجاد اعتماد عمومی به حوزه سلامت شده است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در آینده نزدیک شاهد افزایش گردشگران سلامت در کشور خواهیم بود.

رجبعلی خسروآبادی در گفت و گو با خبرنگار « وب دا» که با حضور در غرفه پایگاه خبری وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات انجام شد، با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری سلامت در کشور خاطرنشان کرد: شورای راهبردی گردشگری سلامت کشور با حضور وزارت امور خارجه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل و دستورالعملی برای گردشگران سلامت تهیه شد.

وی با بیان این که این دستورالعمل بیانگر نحوه ساماندهی گردشگران سلامت است، گفت: بر این اساس دفاتر مسافرتی با دارا بودن استانداردهای خاص و با انتخاب یک پزشک که مدیر فنی محسوب می شود، موضوعات تورگردانی سلامت را انجام می دهد؛ تا در این صورت هم موضوعات سلامت هم موضوعات گردشگری مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به این که در حال حاضر تعداد 10 آژانس مسافرتی تقاضای خود را مبنی بر ارائه خدمات گردشگری سلامت ارائه داده اند، اظهار کرد: در حال بررسی این تقاضاها هستیم تا پروانه فعالیت این آژانس ها در حوزه گردشگری سلامت صادر شود.

خسروآبادی همچنین به وجود برخی از زمین هایی که نیاز به تغییر کاربری برای تبدیل به دهکده سلامت دارند اشاره و خاطرنشان کرد: زمانی که سرمایه گذار تقاضای خود را در این مورد به مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری ارائه می دهد، به استعلام در مورد زمینی که قرار است در آن سرمایه گذاری صورت گیرد دست می زنیم. با توجه به این که برخی از این کاربری زمین ها گردشگری نیست، وزارت جهاد کشاورزی باید با تغییر کاربری آنها موافقت کند.

وی ادامه داد: هیئتی را برای نظارت بر این روند متشکل از وزارت جهاد کشاورزی، استانداری و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران ایجاد کرده ایم تا به تسهیل روند رسیدگی به واگذاری و تغییر کاربری این زمین ها بپردازد. سرمایه گذاران  می توانند در صورتی که مشکلی در روند واگذاری و تغییر کاربری این زمین ها برای تبدیل به دهکده های سلامت وجود داشته باشد، به این هیئت اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با تاکید بر این که طرح تحول نظام سلامت منجر به ایجاد اعتماد عمومی به حوزه سلامت شده است، خاطرنشان کرد: بدیهی است که متناسب با اعتمادی که به حوزه سلامت ایجاد شده است، استقبال برای مراجعه به سیستم درمانی و بهداشتی افزایش می یابد. با اجرای طرح تحول نظام سلامت در آینده نزدیک شاهد افزایش گردشگران سلامت در کشور خواهیم بود./211

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢١ آبان ١٣٩٤ - ١٦:١٢ / شماره خبر: ١٣٥٣٨٩ / تعداد نمايش: 1995

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج