وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در سومین روز از هفته سلامت:

10 درصد دانش آموزان سفیر سلامت هستند

دكتر حميدي تشكل سفيران سلامت را به عنوان يكي از تشكل هاي رسمي وزارت آموزش و پرورش قلمداد كرد و از تخصيص اعتبارات لازم از سوي وزارت آموزش و پرورش درجهت ترويج آن در سطح كشور خبرداد.

به گزارش وبدا دكتر مهرزاد حميدي، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در سومین روز از هفته سلامت و در همايش سفيران سلامت كه صبح امروز در مجموعه ورزشي آريو مصلی نژاد شهرري برگزار شد، گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستاي سياست هاي توسعه مشاركت خود و ايجاد نهضت داوطلبي و به ميدان آوردن بخش هاي مختلفي كه مي توانند در امر تعليم و تربيت كمك كنند، نهضت داوطلبي را به عنوان يكي از محورهاي تعيين كننده در تعليم و تربيت كشور در اين دولت ترویج و توصيه مي كند.

وي با بیان این که تشكل هاي دانش آموزي در حوزه هاي مختلف به اولياي مدرسه كمك مي كنند، گفت: سازمان دانش آموزي به عنوان تشكل هاي دانش آموزي فعاليت هاي تشكل ها را تعقيب مي كند.

دكتر حميدي افزود: خوشبختانه تشكل سفيران سلامت به عنوان يكي از تشكل هاي رسمي وزارت آموزش و پرورش مورد شناسايي قرار گرفته و حمايت شده و اعتبارات لازم هم از سوي وزارتخانه بر ای آن پیش بینی شده است.

وي با بيان اينكه دانش آموزان از همسالان خود زمينه آموزشي عميق تري را مي توانند داشته باشند، گفت: در حال حاضر دانش آموزان دركنار تربيت رسمي نهضت داوطلبي و سفيران سلامت به عنوان يكي از تشكل هايي كه امروز بيش از يك ميليون و دويست هزار عضو دارد فعالیت می کنند.
دکتر حمیدی با بیان این که ده درصد دانش آموزان سفير سلامت هستند، گفت: درصدد هستیم تشكيلات و ساختار رسمي را در كنار ساختار غيررسمي و دوستانه دانش آموزان قرار دهيم تا همه اينها به كمك تعليم و تربيت بيايند و در حوزه سفيران سلامت براي ترويج بهداشت و ارتقاي بهداشت و سلامت دانش آموزان گام بردارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در پايان به نقش مهم سفيران سلامت در ارتقاي دانش سلامت اشاره کرد و گفت: مطمئن هستم سفيران سلامت در ترويج بهداشت، سلامت و بهداشت فردي و محيطي و همچنين در حوزه خارج از مدرسه به عنوان يك نوجوان پيام آور سلامت مؤثر خواهند بود./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٢:٢٥ / شماره خبر: ١٦٠٢٤٧ / تعداد نمايش: 2754

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج