وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت :

شورای شهر به اندازه ساخت و سازها، به حوزه خدمات هم توجه کند/ شوراهای شهر به رفاه و آسایش و آرامش مردم در کلانشهرها و سایر شهرهای کشور بپردازند/ امیدواریم شوراهای شهر به نهاد قدرت و ثروت تبدیل نشوند بلکه نهاد خدمت باشند

وزیر بهداشت گفت: از شورای شهر درخواست داریم تا به همان اندازه که به ساخت و ساز شهری اهمیت می دهند، به حوزه خدمات نیز اهمیت بدهند.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی صبح امروز همزمان با سومین روز از هفته سلامت و در حاشیه همایش 1000 نفری سفیران سلامت دانش آموزی، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه انتظار شما از شورای شهر چیست، با بیان این مطلب، اظهار داشت: اعضای شورای شهر، توجه بیشتری به فرهنگ و خدمات شهری نسبت به ساخت اتوبان و ساختمان و درآمد شهری داشته باشند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدوارم مردم هم افرادی را برای شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنند که فرهنگ محور باشند که در این صورت، شرایط ما متفاوت است و نیازی نیست که دائم التماس کنیم که شهر را توسعه داده اید اما برای آن، مراکز خدمات بهداشتی و درمانی مانند درمانگاه، بیمارستان و خانه بهداشت در نظر نگرفته اید و اگر قصد ساخت آن را ندارید، حداقل زمین آن را در اختیار وزارت بهداشت قرار دهید.
دکتر هاشمی تاکید کرد: از شورای آینده شهر تهران انتظار دارم که حتما به حوزه سلامت مردم تهران مانند آلودگی های هوا، صوتی و اشعه های خودساخته و ناخواسته، ساخت بیمارستان، درمانگاه و مراکز بهداشتی و درمانی توجه ویژه ای داشته باشند.
وزیر بهداشت یادآور شد: شهر، فروخته شده یا می شود و من در این مورد اظهار نظری نمی کنم چون تخصص لازم را ندارم اما در کنار آن، مردم باید رفاه، آسایش و آرامش داشته باشند که متاسفانه در تهران نیست و امیدواریم شوراهای شهر به رفاه و آسایش و آرامش مردم در کلانشهرها و سایر شهرهای کشور بپردازند.
دکتر هاشمی از شورای شهر به عنوان یکی از نهاد های مهم مدنی یاد کرد و گفت: امیدواریم که شورای شهر که یک نهاد مدنی است و برای ایجاد این نهادهای مدنی، هزینه های زیادی کرده ایم، به نهاد قدرت و ثروت تبدیل نشود بلکه نهاد خدمت باشند.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد کنار رفتن دکتر روحانی به نفع دکتر جهانگیری گفت : بنده وزیر بهداشت هستم و هر چه هم که در این مراسم گفته ام، در حوزه سلامت، بهداشت و درمان بوده است.
وی در ادامه پاسخ به سوال این خبرنگار که شما قبلاً گفته بودید اعضای کابینه وارد عرصه انتخابات نمی‌شوند، گفت: پیش‌بینی من مثل پیش‌بینی‌های شما گاهی اشتباه می‌شود./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٤:٥٢ / شماره خبر: ١٦٠٢٥٨ / تعداد نمايش: 2614

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج