وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:

توسعه زیرساخت‌های سلامت روان دشتستان در دستور کار است/ طرح تحول نظام سلامت به زیرساخت‌های سلامت روان توجه ویژه‌ای دارد


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر گفت: طرح تحول نظام سلامت به زیرساخت‌های سلامت روان توجه ویژه‌ای دارد.
به گزارش وبدا، حسین دارابی در بازدید از بیمارستان اعصاب و روان برازجان اظهار داشت: هرساله سازمان جهانی بهداشت بر مبنای مشکلات و معضلاتی که در دنیا وجود دارد یک شعار را انتخاب می‌کند، بر همین اساس شعار روز جهانی بهداشت امسال «افسردگی؛ بیایید صحبت کنیم» است.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، همچنین شعار هفته ملی سلامت را زندگی سالم بانشاط و امید انتخاب کرده است که ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم این شعار را محور فعالیت خود در هفته سلامت قرار بدهیم.
دارابی افزود: یک از سیاست‌های وزارت بهداشت سلامت روان و داشتن جامعه‌ای پرنشاط و امید است و با استقرار کارشناسان روانشناسی در مراکز خدمات جامع و پایگاه‌های سلامت زیرساخت‌های آن فراهم‌شده است و به گروه‌های هدف خدمات ارائه می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: جامعه‌ای پویا و توسعه‌یافته است که نرخ رشد بیماری‌های اعصاب و روان به‌خصوص بیماری افسردگی پایین باشد و زمانی این امر محقق می‌شود، که تمام سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های خود را محور پیشگیری و کاهش بار بیماری قرار دهیم./302/110

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - ٠٨:٥١ / شماره خبر: ١٦٠٣٩٥ / تعداد نمايش: 1871

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج