وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه:

ورزش علاوه بر سلامت جسم باعث شادابی و سلامتی روح و روان انسان می‌شود

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: برای اینکه بهتر بیاندیشیم باید جسمی سالم داشته باشیم چراکه ورزش علاوه بر سلامت جسم باعث نشاط، شادابی و سلامتی روح و روان انسان می‌شود.
به گزارش وبدا، جاسم زارعی در مراسم پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت افزود: وزارت بهداشت و درمان برای تحقق توسعه پایدار، انسان سالم را به‌عنوان محور توسعه دانسته و برای سلامتی آحاد جامعه برنامه‌هایی در حوزه درمان و همچنین در حوزه بهداشت تدوین و اجرا کرده است.
وی ضمن تشکر از حضور گسترده مردم اخند، بخش چاه مبارك، بخش مرکزی و شهرهای عسلویه و نخل تقی، مسئولین شهرستان و کارکنان ستاد شبکه، مراکز و خانه‌های بهداشت تابعه در این همایش اظهار داشت: شعار هفته سلامت " زندگی سالم بانشاط و امید" بوده و در همین راستا همایش پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان عسلویه برگزار شد تا ورزش و تفریحات سالم در بین خانواده‌ها نهادینه و تا پایان عمر ادامه داشته باشد.
وی گفت: با همکاری آحاد جامعه، نهادها و ارگان‌های مختلف طبق فرمایشات مقام معظم رهبری می‌توانیم سرآمد سلامت در منطقه جنوب كشور باشیم.
زارعي با تأکید بر اهمیت نهادینه شدن فرهنگ سلامت در جامعه ابراز کرد: باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب از پتانسیل‌های موجود در پايتخت انرژي ايران ازجمله ورود شرکت‌ها و خيرين سلامت در راستای افزایش سلامت استفاده کرد.
وی تصریح کرد: سلامت ازنظر سازمان بهداشت جهانی زمانی کامل است که فرد سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی را هم‌زمان داشته باشد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بابیان اینکه ما دارای بهترین و کامل‌ترین دین هستیم که تمام دستورات آن حول محور سلامت انسان می‌چرخد و بر مقوله‌های بهداشت فردی، بهداشت محیط، بهداشت روانی و اجتماعی تأکید کرده است،اعلام کرد: این فرصتی است برای سیاست‌گذاران سلامت تا با استفاده از آیات و روایات اسلامی و پیروی از کتاب آسمانی تمام ابعاد سلامت را در جامعه پیاده کنند.
وی با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی بهداشت و تأکید بر افسردگی به دلیل آمار بالای اینگونه بیماران در سراسر جهان ازجمله ایران اسلامی، تأکید کرد: این معضل به‌منزله زنگ هشداری برای کشورها تلقی می‌شود که بایستی با انتخاب رویکردهای مناسب با توجه به شرایط خاص هر کشور اتخاذ و اجرا شود./302/110

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - ٠٩:٠٣ / شماره خبر: ١٦٠٣٩٨ / تعداد نمايش: 2269

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج