وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت روز کارمند تاکید کرد:

ضرورت صیانت از دستاوردهای طرح تحول سلامت / برخی انتقادها از دولت، منصفانه نیست

 
 
وزیر بهداشت در مراسم گرامیداشت روز کارمند با اشاره به اینکه وظایف و مسئولیت های وزارت بهداشت نامحدود است، گفت: باید از دستاوردهای طرح تحول سلامت و اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت صیانت کنیم و اجازه ندهیم که تحریم ها تاثیری بر بخش هایی مثل دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم گرامیداشت روز کارمند که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن تشکر از همه دولتمردان و کارکنان دولت که بار سنگین اجرایی را به دوش می کشند، اظهار داشت: متاسفانه در برخی موارد از برخی دولتمردان و کارکنان به خوبی قدردانی نمی شود و تمام مشکلاتی که وجود دارد، دولت و دستگاه های اجرایی را مقصر می دانند.
 
وزیر بهداشت افزود: بخشی از انتقادات به دولت منصفانه است و برخی غیر منصفانه نو زائیده تفکر افرادی است که خودشان مسبب ایجاد برخی مشکلات هستند و در این زمینه فرافکنی می کنند.
 
دکتر هاشمی با اشاره به وظایف و خدمات کارکنان حوزه سلامت در دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی، توسعه، دانشجویی و پرستاری افزود: وظایف و مسئولیت های وزارت بهداشت نامحدود است.
 
وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه شرایط  ویژه ای را تجربه می کنیم، تاکید کرد: باید از دستاوردهای طرح تحول سلامت و اقدامات صورت گرفته در حوزه سلامت صیانت کنیم و اجازه ندهیم که تحریم ها تاثیری بر بخش هایی مثل دارو و تجهیزات پزشکی داشته باشند.
 
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه بخشی از ساماندهی شرایط ناشی از تحریم در حوزه سلامت به خارج از وزارت بهداشت بازمی گردد، افزود: در بخش هایی که به داخل وزارت بهداشت مرتبط است، باید حساس باشیم و خود را جای مردم بگذاریم و صدای آنها را بشنویم ،چراکه صدای افراد دردمند و بیمار نزد خداوند بیشتر شنیده می شود، بنابراین باید به منظور کاهش مشکلات بیماران تلاش بیشتری داشته باشیم.
 
وزیر بهداشت در پایان با تاکید بر ضرورت ایجاد نشاط در محیط کار، افزود: باید بتوانیم مشکلات روزمره خود را از وظایف و ماموریت های اداری خ جدا کرده و اجازه ندهیم مشکلات تاثیری بر روی عملکرد و ارائه خدمات به مردم داشته باشد./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٥٠ / شماره خبر: ١٨٠٤٥٥ / تعداد نمايش: 632

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج