وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور مدیر عامل و معاون کنترل کیفی سازمان انتقال خون ایران؛

پانزدهمین کنگره انجمن آسیایی انتقال خون در مغولستان برگزار شد

پانزدهمین کنکره انجمن آسیایی انتقال خون و نشست مجمع عمومی انجمن آسیایی انتقال خون در روزهای ۱۱ تا ۱۳ سپتامبر)20-22 شهریورماه سال جاری در کشور با حضور مدیر عامل و معاون کنترل کیفی سازمان انتقال خون ایران در مغولستان برگزار شد .

به گزارش وبدا، در این کنگره کارگاه کنترل کیفی و تضمین کیفت توسط  خانم دکتر امینی، معاون کنترل کیفی سازمان انتقال خون ایران و دو‌ نفر از انتقال خون چین برگزار شد.
همچنین دکتر پورفتح اله، مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران  نیز در این همایش گزارشی از تجربیات، برنامه ها و دستاوردهای انتقال خون ایران را برای کاهش و رسیدن به خطر صفر هپاتیت بی وسی و اچ آی وی از طریق اهدای خون، ارائه کرد.

در بخش دیگری از این همایش برنامه و دستاوردهای خون بند ناف و پذیره نویسی سلولهای بنیادی نیز توسط دکتر پورفتح اله ارائه شد.
همچنین در نشست انتشارات انجمن آسیایی انتقال خون برنامه فراروی "Global Journal of Transfusion medicine  نشریه انجمن آسیایی انتقال خون با شرکت دکتر پورفتح اله به عنوان عضو هیات تحریریه ارائه شد.

بر اساس این گزارش دکتر پورفتح اله در نشست مجمع سالیانه انجمن آسیایی انتقال خون شرکت کرد و در جریان برنامه ها و نحوه ارتقای فعالیتهای آن و توسعه اهدای خون سالم وکافی در آسیا قرار گرفت.
گفتنی است، در مراسم افتتاحیه کنگره از انتقال خون ایران برای برگزاری موفقیت آمیز چهاردهمین کنگره انجمن آسیایی انتقال خون ایران و برگزاری کارگاه اهدای خون داوطلبانه توسط ایران تقدیر به عمل آمد.
 تاکنون ۱۹کشور آسیایی به عضویت انجمن آسیایی انتقال خون در آمده اند.302/226

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨ - ١١:٤١ / شماره خبر: ١٩٤٩٧١ / تعداد نمايش: 281

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج