وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در دیدار نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان عنوان کرد:

لزوم تقویت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به صندوق رفاه وزارت علوم، از ساختار قوی برخوردار نیست، اما به دنبال راهکارهایی هستیم که در راستای تقویت این صندوق گام‌های مضاعفی برداریم.

به گزارش وبدا، دکترسیما سادات لاری، در سفر به زنجان، در دیدار نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: جای خرسندی است که روحیه مطالبه‌ گری و پرسشگری در میان شما دانشجویان زنده است و فارغ از هرگونه نگاه سیاسی، نیازهای واقعی دانشجویان را مطرح می‌ کنید.

وی اظهار کرد: باید به یکایک شما فعالان نهادهای دانشجویی که نسبت به مسائل دانشگاه بی‌ تفاوت نیستید و تلاش می کنید بسیاری از مطالبات، خواسته ‌ها و نیازهای دانشجویان را در حوزه‌های مختلف صنفی و رفاهی مرتفع کنید، تبریک بگویم. این روحیه، تلاش و پشتکار شما ستودنی است و باید قدردان شما عزیزان باشیم.

دکتر لاری اظهار کرد: در بسیاری از سفرهایی که برای بازدید می‌رویم و طی دیدارهایی که با فعالان نهادهای دانشجویی داریم، شما به خوبی و با شفافیت هرچه تمام‌تر به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود در حوزه‌های مختلف می ‌پردازید و این موضوع برای ما خیلی ارزشمند است و یکی از اهداف اصلی سفرهای ما به شهرهای مختلف، دیدار با شما نمایندگان نهادهای دانشجویی است.

وی با اشاره نگاه ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نسبت به دانشجویان و امور رفاهی و صنفی آنها، اظهار کرد: دکتر قزلباش به واسطه زندگی خوابگاهی که طی مدت یازده سال در دوران دانشجویی داشتند، به خوبی مشکلات، کمبودها و نیازهای شما دانشجویان را لمس و درک می‌کنند و یقین دارم با دید دانشجویی که ایشان نسبت به مسائل صنفی و رفاهی دارند، در آینده ‌ای نزدیک می‌توان شاهد تحولات خوبی در این حوزه دانشگاه علوم پزشکی زنجان باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه شرایط و اوضاع اقتصادی کشور خاص است، اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور و به تبع آن دانشگاه‌ ها، حساس و خاص است، اما با وجود این شرایط نامساعد، من امید زیادی برای تغییر و تحول در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی دارم. ما زمانی که منابع مان زیاد می ‌شود، ممکن است آن را به هر دلیلی هدر دهیم، اما وقتی با محدودیت منابع مواجه می‌شویم، بهتر می‌توانیم این منابع را در چارچوب‌های هدفمند هدایت کنیم و از آن نهایت بهره ‌برداری را ببریم.

دکتر لاری تاکید کرد: موضوعی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان به راحتی قابل لمس و محسوس است و نیاز به تغییرات دارد، موضوع رفاهی و اسکان دانشجویان است. علیرغم وجود خوابگاه‌های متعدد ملکی در این دانشگاه، متاسفانه دانشجویان این دانشگاه از داشتن یک خوابگاه درخور شان و استاندارد دانشجویی محروم هستند. البته باید گفت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بعد درمانی و آموزشی به رشد و پیشرفت‌های زیادی دست یافته است، اما در بعد رفاهی چنان که باید و شاید رشد نکرده‌اید. البته این موضوع در همه دانشگاه‌ها به خوبی محسوس است اما برای دانشگاه شما این مساله بسیار پررنگ است و این عدم توازن را به خوبی می‌توان احساس کرد.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در بعضی از دانشگاه‌های علوم پزشکی که بازدید کرده‌ام، به این نکته می‌توان پی برد که حداقل یک تا دو خوابگاه استاندارد دانشجویی دارند اما متاسفانه در علوم پزشکی زنجان اینچنین نیست و حتی این دانشگاه یک خوابگاه مناسب و استاندارد ندارد که همین موضوع مشکلات زیادی برای دانشجویان به همراه آورده است اما در عین حال باید گفت، خوشبختانه دانشگاه شما دارای ساختمان‌های مدرن آموزشی است که می‌ تواند کمک زیادی به شما دانشجویان درحوزه تحقیقات و پژوهش کند، اما به هرحال معضل خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان بسیار جدی است و باید از طریق ظرفیت‌های مختلف از جمله پتانسیل خیرین، گام‌های مضاعفی در راستای حل این مشکل برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با مدیریت مهندس رحیمی، برنامه‌های زیادی در حوزه رفاهی دانشجویان و احداث خوابگاه‌های دانشجویی دارد، گفت: این نوید را به شما نمایندگان نهادهای دانشجویی می‌دهم که با روی کار آمدن رییس جدید صندوق، در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در بخش خوابگاه باشیم.

لزوم تقویت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت

دکتر لاری بر لزوم تقویت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تاکید کرد و گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به صندوق رفاه وزارت علوم، از ساختار قوی برخوردار نیست، اما به دنبال راهکارهایی هستیم که در راستای تقویت این صندوق گام‌های مضاعفی برداریم.

وی با اشاره به دستاوردهای مثبت نشست با اعضای مجمع خیّرین سلامت استان زنجان گفت: خوشبختانه زنجان ظرفیت و پتانسیل خوبی در حوزه خیّرین دارد و طی نشستی که با خیّرین استان داشتم، آنها جهت همکاری با ما جهت احداث خوابگاه دانشجویی ابراز تمایل کرده اند و امیدوارم با استفاده از این ظرفیت مردمی، بتوانیم گره‌ای از مشکلات دانشجویان در حوزه اسکان و خوابگاه باز کنیم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: لازم است، نهادهای دانشجویی کانون‌ های خیّریه، نسبت به ظرفیت ‌های خوب خیّرین در استان زنجان تبلیغ کنند. هرچند خیّرین بیشتر تلاش دارند در مسیر طرح‌های درمانی قدم بردارند و روی موضوع پروژه‌های خوابگاهی کمتر علاقه نشان می‌دهند، اما شما نمایندگان نهادهای دانشجویی به خصوص اعضای کانون‌های خیّریه باید با ارائه مستندات مبنی بر عدم استاندارد بودن خوابگاه‌های دانشجویی و سلف سرویس، آنها را به سمت مشارکت و همکاری سوق دهید.

دکتر لاری به طرح نیمه کاره سلف سرویس مرکزی واقع در پردیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان اشاره کرد و گفت: این پروژه با ۳۰ درصد رشد فیزیکی به حالت نیمه کاره رها شده است و در همین جا به شما قول می‌دهم با واریز اعتباری، بتوان در سرعت بخشیدن به تکمیل این طرح کمک کرد.

لزوم تقویت اردوهای جهادی در استان زنجان

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت همچنین بر لزوم تقویت اردوهای جهادی در این استان اشاره کرد و گفت: به شدت پیگیر تقویت موضوع اردوهای جهادی در استان زنجان هستیم، چراکه اردوهای جهادی در روستاها و مناطق محروم، می ‌تواند به محرومیت ‌زدایی و توسعه بهداشت منطقه کمک کند. باید از طریق معاونت بهداشت دانشگاه و فراهم کردن بسترهای لازم، از دانشجویان جهادی دانشگاه حمایت‌های لازم را کرد.

وی همچنین به کمبود سرانه ورزشی برای دانشجویان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: با توجه به حجم زیاد دانشجویان این دانشگاه، شما با کمبود فضاهای ورزشی مواجه هستید که در این جا به شما عزیزان قول می‌دهم، مبلغی برای سر و سامان بخشیدن به فضاهای ورزشی و همچنین خرید تجهیزات ورزشی به این دانشگاه تزریق شود./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - ١٥:٢٩ / شماره خبر: ١٩٧٢٠٧ / تعداد نمايش: 343

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج