وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر عامل سازمان انتقال خون در جلسه مجمع خیرین این سازمان عنوان کرد:

ضرورت استقلال ساختار اداری و مالی مجمع خیرین از سازمان انتقال خون

جلسه مجمع خیرین انتقال خون ایران با حضور دکتر پیمان عشقی، مدیر عامل، دکتر رنجبران معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان و با حضور رییس و اعضای هیات مدیره مجمع خیرین برگزار شد.

به گزارش وبدا، در این جلسه، دکتر سید محمد هادی ایازی که مدیریت این جلسه را برعهده داشت، گزارشی از عملکرد این مجمع از ابتدای تاسیس تا سال جاری ارائه داد.

همچنین در این جلسه امکان توسعه مراکز انتقال خون خیریه در استانهای دیگر مطرح و در دستور کار قرار گرفت و با توجه به اعلام آمادگی خیرین برای تخصیص زمین و امکانات تاسیس مرکز انتقال خون، دکتر عشقی، مدیر عامل سازمان انتقال خون پیشنهاد داد: برای تامین نیروی انسانی واجد صلاحیت و دارای مهارت های علمی و عملی مورد نیاز مراکز،  نظام داوطلبان انتقال خون تاسیس شود تا با سنجیدن جمیع جوانب و استانداردهای فرایندی، حداقل ماندگاری یک داوطلب در سیستم انتقال خون محاسبه گردد و حقوق و تکالیف متقابل داوطلبان و سازمان در مقابل یکدیگر مشخص شود.

وی افزود: دراین صورت این امکان وجود دارد که با کمک خیرین بزرگوار و نظام داوطلبان یاد شده در 22 منطقه شهری تهران و در سایر شهرهای بزرگ کشور مراکز جامع گسترده و در دسترس داشته باشیم که اهدای خون شهروندان آسان تر انجام شود و با کمبود نیرو نیز مواجه نشویم.
مدیر عامل سازمان انتقال خون تاکید کرد: تا آن زمان، راه اندازی و تجهیز مراکز متعدد و پراکنده توزیع خون و فرآورده های خونی در سطح استان تهران و شهرهای بزرگ کشور با کمک خیرین در اولویت است.
وی همچنین بر ضرورت استقلال ساختار اداری و مالی مجمع خیرین از سازمان انتقال خون در عین هماهنگی کامل این دو تاکید کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ - ١٠:٢٠ / شماره خبر: ١٩٧٩٣٥ / تعداد نمايش: 203

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج