وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

کاهش واردات دارو در سال های 93 و 94/ خبرهای خوشی تا پایان سال برای بیماران "ای بی" خواهیم داشت

 

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واردات دارو در سال 93 و 94 نسبت به سال 91 کمتر بوده اظهار داشت: خوشبختانه در این دو سال بحران دارویی نداشتیم و وضعیت تولید مطلوب است و شرکت های تولید دارو در بحران نیستند و هیچ شرکتی از این نظر آسیبی ندید.

دکتر رسول دیناروند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وب دا؛ ضمن بیان این مطلب گفت: ادعاهای مطرح شده مبنی بر تعطیلی شرکت های دارویی به هیچ وجه درست نیست.

وی تصریح کرد: در سالهای 93 و 94 صادرات دارو نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده که نشان دهنده باور وزارت بهداشت و زیر مجموعه های آن به اقتصاد مقاومتی است بنابراین شرکت های تولیدی داخلی به هیچ وجه تضعیف نشده و دچار بحران نیستند.

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو همچنین در خصوص اقدامات وزارت بهداشت برای بیماران "ای بی" گفت: متاسفانه شاهد بودیم که در گذشته هیچ اقدامی برای این بیماران صورت نگرفته بود اما در حال حاضر وزارت بهداشت در حال بررسی و برنامه ریزی برای حل مشکلات آنها است.

دکتر دیناروند یادآور شد: چند روز اخیر در جلسه ای که با مسوولان دیگر نهاد ها داشتیم، اقدامات و نحوه ارائه  خدمات وزارت بهداشت به این بیماران، بررسی شد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم خبرهای خوشی را به این بیماران دهیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٨ آبان ١٣٩٤ - ٠٨:٣٠ / شماره خبر: ١٣٤٥٩٢ / تعداد نمايش: 6403

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج