وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور وزیر بهداشت؛

پروژه هاي بهداشتی و درمانی سمنان به بهره برداری رسید

 
وزیر بهداشت، پروژه هاي مهم بهداشتی و درمانی استان سمنان از جمله بخش های جدید بیمارستان امیر المومنین(ع)، مرکز جامع خدمات سلامت مرحوم حسینعلی فامیلی سمنان و پایگاه سلامت شهید کاشفی بخش جزین شهرستان مهدی شهر را افتتاح و از پروژه های بیمارستان های در حال ساخت سوانح و سوختگی و سرطان سمنان و جایگزین ۱۵ خرداد مهدی شهر بازدید کرد.
 
به گزارش وبدا، ۴ اتاق عمل پیشرفته بیمارستان امیرالمومنین (ع) سمنان در زمینی با زیربنای ۷۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ساخته و تجهیز شده است.
 
بخش VIP این بیمارستان شامل ۸ تخت است که در زمینی با زیربنای ۴۵۰ متر مربع بازسازی و تکمیل شده است. همچنین، بخش فوق تخصصی کودکان بیمارستان امیرالمومنین(ع) در زمینی با زیربنای ۴۶۵ متر مربع با ظرفیت ۱۶ تخت و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، بازسازی و تجهیز شده است. عملیات ساخت طرح توسعه این نيز بیمارستان از ۱۱۰ به ۱۶۰ تخت در زمینی با زیربنای ۷۰۰۰ متر مربع آغاز شد.
 
همچنين، مرکز جامع خدمات سلامت شهری مرحوم حسینعلی فامیلی که در زمینی با زیربنای ۵۸۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان توسط خانواده مرحوم فامیلی ساخته شده، به بهره برداری رسید. در این مرکز خدمات بهداشتی به ۴۳۵۸ خانوار و ۱۵ هزار نفر جمعیت تحت پوشش ارائه می شود.
 
پایگاه سلامت شهید کاشفی بخش درجزین شهرستان مهدی شهر نیز که با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیون تومان در زمینی با زیربنای ۱۳۰ متر مربع توسط خیرین سلامت ساخته شده با حضور دکتر نمکی به بهره برداری رسید. در این پایگاه خدمات بهداشتی مورد نیاز به ۴۸۴ خانوار و ۱۶۴۳ نفر از جمعیت تحت پوشش ارائه می شود.
 
وزیر بهداشت همچنین، با حضور در شهرستان سرخه، خوابگاه دانشجویی پسرانه تدبیر را در دانشکده پیراپزشکی این شهرستان با ظرفیت ۱۸۰ دانشجو، افتتاح کرد. این خوابگاه در زمینی با زیربنای ۲۳۵۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، مجمع خیین سلامت و بانک ملت، ساخته و تجهیز شده است.
 
وزیر بهداشت همچنین از پروژه های در حال ساخت بیمارستان های سوانح و سوختگی و سرطان سمنان و نیز جایگزین بیمارستان ۱۵ خرداد شهرستان مهدی شهر بازدید و بر تسریع در تکمیل و بهره برداری از این دو پروژه، تاکید کرد./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٨ - ٢٣:٠٥ / شماره خبر: ١٩٤٨٣٦ / تعداد نمايش: 398

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج