وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد:

اهدای جایزه «تصویر طبیب» در جشنواره فیلم سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران به جشنواره فیلم سلامت پیشنهاد کرد که به بهترین فیلمی که بتواند تصویری منصفانه‌ از تعهد حرفه‌ای یک پزشک را به نمایش بگذارد، جایزه «تصویر طبیب» اهداء شود. 
 
به گزارش وبدا به نقل از ستاد خبری جشنواره ملی فیلم سلامت، دکتر عباسعلی کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران در جلسه ای با حضور دکتر محمد کیاسالار، دبیر جشنواره، دکتر علیرضا پارساپور، مدیر روابط عمومی دانشگاه و دکتر حمیدرضا نمازی، مدیر انجمن اخلاق پزشکی درخصوص راهکارهای همکاری و هم‌افزایی جشنواره فیلم سلامت با نهادهای علمی و دانشگاهی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. 
 
دکتر کریمی در توضیح طرح جایزه «تصویر طبیب» در جشنواره فیلم سلامت، گفت: متاسفانه تصویری که به طور معمول از پزشکان در سینما و تلویزیون می‌بینیم، تصویری غیرمنصفانه و غیرقابل ‌اعتماد است و دود این بی‌انصافی و بی‌اعتمادی به چشم جامعه می‌رود. شاید اقلیتی از پزشکان، مثل بقیه حرفه‌ها و صنف‌ها، بی‌اخلاق یا برج‌عاج‌نشین باشند ولی اکثریت اعضای جامعه پزشکی، پاکدست و مردمی هستند و بارها در بزنگاه‌هایی مانند جنگ و زلزله، جوهر‌ اخلاقی خود را نشان داده‌اند. البته نمونه‌های درخشانی مانند سریال دکتر قریب یا امدادگر فیلم «تنگه ابوقریب» هم ساخته شده، اما این نمونه‌ها در قیاس با فیلم‌ها و سریال‌هایی که تصویری غیرمنصفانه و غیرقابل ‌اعتماد از پزشکان ارائه می‌دهند، انگشت‌شمارند.
 
بنابراین گزارش، همچنین در این جلسه ضمن تاکید بر تعامل و همکاری جشنواره فیلم سلامت با نهادهای علمی و دانشگاهی به عنوان بستر مناسب برای جریان‌سازی عمومی در حوزه سلامت، کمک به اجتماعی شدن نظام سلامت از طریق ارتقای سطح آگاهی و توانمندی در حوزه بهداشت عمومی از این طریق نیز، مورد توجه قرار گرفت. 
 
گفتنی است، سومین جشنواره ملی فیلم سلامت با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» به دبیری دکتر محمد کیاسالار در هفته اول شهریور ۹۷ برگزار می‌شود. همچنین مقرر است جایزه «تصویر طبیب» به بهترین فیلمی که بتواند تصویری منصفانه‌ از تعهد حرفه‌ای یک پزشک به نمایش بگذارد، اختصاص یابد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٤٤ / شماره خبر: ١٧٩٠٥٣ / تعداد نمايش: 447

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج