وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور عالی وزیر بهداشت عنوان کرد:

سبک زندگی سلامت محور به معنی زندگی مسلمانی است

 
 
مشاور عالی وزیر بهداشت با اشاره به نامگذاری ششمین روز هفته سلامت به عنوان سبک زندگی سلامت محور، گفت: سبک زندگی سلامت محور به معنی زندگی مسلمانی است و اگر فردی یاد بگیرد که مولفه های اسلامی را در زندگی خود رعایت کند، کار ثواب انجام داده است. 
 
دکتر محمد اسماعیل اکبری در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: تغذیه یکی از مهمترین عوامل در بروز یا پیشگیری از بیماری های متابولیک و فشار خون است و اگر کسی اسراف کند، براساس شاخص های اسلامی، کار نادرستی انجام داده و اگر هم تبذیر کند و یا گرسنه باشد، کار خوبی انجام نداده است. 
 
وی تصریح کرد: شاخص ها و مولفه های اسلامی اجتماعی می تواند سلامت سبک زندگی را به ما هدیه کند و انتظار داریم که همکاران ما در جامعه معظم روحانیت، این مولفه ها را به عنوان سبک زندگی اسلامی ایرانی معرفی کنند و اگر از وزارت بهداشت یا متخصصان شنیدید که مصرف زیاد نمک باعث فشار خون بالا و مرگ شود، شاید در حکم حرمت دیده شود. 
 
گفتنی است، هفته سلامت، هر ساله از اول تا هفتم اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود و شعار سازمان جهانی بهداشت (WHO) برای سال ۲۰۱۹  "مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١١:٣١ / شماره خبر: ١٨٩٤١٤ / تعداد نمايش: 489

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج