وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

ثبت فشار خون بیش از ۲۱ میلیون نفر در بسیج ملی کنترل فشارخونمعاون بهداشت وزارت بهداشت از ثبت فشار خون بیش از ۲۱ میلیون نفر از هموطنان طی اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون تا ظهر امروز پنجشنبه ششم تیرماه خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رئیسی با اعلام این خبر افزود: از مجموع  این تعداد، بیش از 404 هزار نفر  فشار خون خود را در سامانه خوداظهاری فشار خون بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir ثبت کردند.

وی گفت: بیش از ۵ میلیون و چهارصد هزار مورد فشار خون هموطنان در ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در سراسر کشور ثبت شده است.

دبیر شورای راهبری بسیج ملی کنترل فشار خون افزود: از مجموع ثبت های انجام شده بیش از ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار مورد در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت شده است.

دکتر رئیسی با اشاره به فعالیت گسترده ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در کشور گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۷۵۱ ایستگاه ثابت و سیار در اقصی نقاط کشور راه اندازی شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن توصیه به همه هموطنان دارای سن ۳۰سال به بالا برای مراجعه به مراکز بهداشتی، درمانی و ایستگاه ها برای سنجش فشار خون اظهار داشت: کلیه مراکز جامع سلامت شهری و روستایی، پایگاه های سلامت، خانه های بهداشت و ایستگاه های ثابت و سیار در سراسر کشور  تا روز شنبه ۱۵ تیر ماه آماده سنجش فشارخون هموطنان می باشند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٦ تير ١٣٩٨ - ١٥:٤٤ / شماره خبر: ١٩٢٢٩٤ / تعداد نمايش: 659

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج