وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی سازمان غذا و دارو عنوان کرد:

مشارکت داروخانه‌های کشور در «بسیج ملی کنترل فشار خون»

 
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اعلام آمادگی بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ داروخانه خصوصی برای شرکت در «بسیج ملی کنترل فشار خون»، گفت: حدود ۱۰۰۰ داروخانه براساس مولفه های تعریف‌شده سازمان غذا و دارو برای مشارکت فعال در این طرح انتخاب شدند.
 
به گزارش وبدا، شهرام شعیبی با اشاره به اجرای «بسیج ملی کنترل فشار خون» اظهار کرد: سازمان غذا و دارو طی فراخوانی از داروخانه‌های سراسر کشور برای مشارکت در این طرح دعوت کرد که بر این اساس تعداد زیادی از داروخانه‌ها برای مشارکت داوطلبانه در این بسیج ملی اعلام آمادگی کردند.
 
وی با اشاره به اینکه در آغاز این طرح بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ داروخانه خصوصی داوطلب مشارکت به‌عنوان ایستگاه اندازه‌گیری و غربالگری شدند، عنوان کرد: ارائه خدمت در داروخانه‌ها باید تابع استانداردهای خاصی باشد، بر این اساس حدود ۱۰۰۰ داروخانه در سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون ثبت و انتخاب شدند که در حال ارائه خدمات هستند و به‌ صورت روزانه رصد می‌شوند.
 
سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار کرد: بسیج ملی کنترل فشار خون برای جلب‌ توجه مردم به اهمیت این بیماری، شناسایی و غربالگری بیمارانی اجرا می‌شود که از بیماری خود مطلع نیستند. مردم نباید تنها به دوره اجرای این طرح اکتفا کنند بلکه پیگیری بیماران شناسایی‌شده پس از پایان پویش نیز ضروری است.
 
به گفته وی، دانش و مهارت داروسازان در ارائه خدمت مدیریت دارودرمانی بیماران مبتلا به پرفشاری خون می‌تواند کمک بزرگی به ادامه روند این بسیج ملی باشد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ - ١٠:٠٤ / شماره خبر: ١٩٢٣٤٨ / تعداد نمايش: 329

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج