اشغال ۸۰ درصدی تخت های بیمارستان روحانی بابل
رییس بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل به‌ مناسبت نهمین سالروز افتتاح این مرکز از بستری شدن بیش از 218 هزار نفر بیمار در این مرکز، از بدو تاسیس تاکنون خبر داد.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
بیماران، قبل از روزه داری با پزشک معالج خود مشورت کنند
بارداری، شیردهی و برخی از بیماریها مانند دیابت، فشارخون، روده تحریک پذیر، یبوست، زخمهای گوارشی ، اختلالات کلیوی، بیماریهای اعصاب و روان و آسم همگی از شرایط جسمی هستند که فرد ملزم می باشد پیش از اقدام به روزه داری، با پزشک معالج خود در این زمینه مشورت نماید.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزشی وزارت بهداشت:
ارتقای توانمندی های علمی ارائه کنندگان خدمات سلامت از اولویت های وزارت بهداشت است
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای برگزاری دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی و توانمندسازی دانش آموختگان دوره های تخصصی این رشته گفت: در تنظیم آیین نامه اجرایی این قانون از نظرات صاحبنظران در گروه های مرتبط بهره برداری شده و مسلما برگزاری این دوره ها زمینه های ارتقای کیفیت خدمات در حوزه علوم آزمایشگاهی را فراهم می نماید.
 جمعه ٥ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نشست ويژه جانبي هفتادمين مجمع عمومي سازمان جهاني بهداشت؛
دستاوردهاي ايران در پيشگيري و كنترل بيماري هاي غير واگير معرفی شد
در نشست تخصصي معرفي كشورهاي برتر در برنامه ريزي، پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي غير واگير كه همزمان با هفتادمين نشست مجمع جهاني بهداشت در ژنو برگزار شد، موفقيت هاي ايران در پيشگيري و كنترل بيماري هاي غير واگير معرفی شد.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در آخرین روز سفر سه روزه خود به ژنو:
دستاوردهای ایران در حوزه سلامت در نشست ژنو مورد توجه قرار گرفت/ مجمع جهانی بهداشت فرصت مناسبی برای مذاکرات دوجانبه کشورهاست / دیدار با کشورها؛ فرصتی برای توسعه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی/ 'مارگارت چان' مدیر کل سابق سازمان جهانی بهداشت به نقش برجسته و مهم ایران در پیشبرد اهداف توسعه پایدار، اذعان داشت
وزیر بهداشت گفت: در مجمع جهانی بهداشت در ژنو دستاوردها و توانمندی های ایران در حوزه علوم پزشکی، طرح تحول سلامت و نقش موثری که کشورمان در رشد علمی دنیا و منطقه داشته است، مورد توجه همگان قرار گرفت.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید از پروژه ملی احداث بیمارستان هزار تختخوابی "شریعتی ۲":
همه مجریان برای تسهیل روند ساخت و تکمیل این پروژه ملی گام بردارند/ سازماندهی و بسترسازی خوبی برای این پروژه صورت گرفته است
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از پروژه ملی احداث بیمارستان حدود هزار تختخوابی "شریعتی ۲" بازدید کرد.
 پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد:
ارزش گذاری خدمات داروسازی بالینی برای اولین بار
دکتر آقاجانی تجویز منطقی دارو، کاهش عوارض دارویی و تداخلات دارویی، جلوگیری از مقاومت میکروبی به آنتی بیوتیک‌ها و کنترل مصرف داروهای گران قیمت را از ثمرات فعالیت داروسازان بالینی در بیمارستان ها دانست.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در سومین روز سفر خود به ژنو:
هدف ما از دیدار و ملاقات با وزرای بهداشت کشورها، توسعه و تقویت روابط دوجانبه است/ فضای بسیار مناسبی برای توسعه همکاری های مشترک حوزه سلامت ایران و سایر کشورها ایجاد شده است
وزیر بهداشت با بیان اینکه هدف ما از دیدار و ملاقات با وزرای بهداشت عضو سازمان بهداشت جهانی، توسعه و تقویت روابط دو جانبه است، افزود: بسیاری از کشورها، علاقه مند به توسعه روابط خود با ایران در حوزه اقتصاد سلامت مانند دارو و تجهیزات پزشکی هستند.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روز پرکار وزیر بهداشت در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو
وزیر بهداشت صبح امروز، در حاشیه برگزاری هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، با برحی از همتایان خود و مدیر کل منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی(EMRO) دیدار و گفتگو کرد.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رييس سازمان نظام پزشكي كشور:
تبليغات شبکه های ماهواره اي در زمینه درمان با سلول هاي بنيادي كذب است/ موفقیت‌های حاصل شده پزشکی کشور در زمینه سلول‌های بنیادی از افتخارات ملی است /افق هاي روشن علم سلول هاي بنيادي در درمان بيماري ها
رئیس سازمان نظام پزشکی با بيان اينكه تبليغات شبکه های ماهواره اي در زمینه سلول هاي بنيادي است، رتبه ايران در زمينه سلول هاي بنيادي درمنطقه و فرامنطقه را ممتاز برشمرد.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت وزیر بهداشت به مناسبت حماسه سوم خرداد؛ آزادی خرمشهر
راه‌مان همان راه است...
وزیر بهداشت در یادداشتی ضمن گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر نوشت: پس از 35 سال از این حماسه، هدف‌مان همان هدف، راه‌مان همان راه و فریادمان همان فریاد است و هرگز از مسیر خود خارج نخواهیم شد.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
افزایش 4 ساعتی فعالیت مرکز اهدای خون وصال در ماه رمضان
مدیر روابط عمومی انتقال خون استان تهران از افزایش 4 ساعتی فعالیت مرکز اهدای خون وصال در ماه رمضان خبر داد.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
روی خط توسعه تا روز جهانی اهدا کنندگان خون؛
21 درصد خونهای اهدایی در منطقه در ایران تولید می شود
ایران در میان 21 کشور عضو منطقه مدیترانه شرقی 21 درصد میزان خونهای اهدایی در منطقه را به خود اختصاص داده است.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارشناس مسئول برنامه کنترل ناقلین:
مبارزه با حشرات موذی باید توسط شرکت های دارای مجوز انجام گیرد
مبارزه و کنترل حشرات و جانوران موذی در اماکن عمومی و خانگی فقط توسط شرکت های دارای مجوز از وزارت بهداشت انجام شود.
 چهارشنبه ٣ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل جدید سازمان جهانی بهداشت انتخاب شد
عصر امروز و در مهمترین بخش مجمع هفتادم سازمان جهانی بهداشت، " تدرو آدانوم " از کشور اتیوپی با ۱۳۳ رای اعضاء سازمان بهداشت جهانی برای یک دوره ۵ ساله مدیر کل سازمان جهانی بهداشت شد.
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیربهداشت در حاشیه دومین روز از اجلاس مجمع جهانی بهداشت:
تمام وزارتخانه ها در ایران سلامت محور شوند/ نظام سلامت نباید مانند یک جزیره در کنار سایر دستگاه های اجرایی باشد/ وزارت بهداشت، درمانگر بیماریهایی که سایر دستگاهها ایجاد می کنند، نیست
وزیربهداشت با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید رویکرد سلامت محور داشته باشند، ایران را در این امر موفق برشمرد و گفت: باید اهمیت به سلامت را در تمام دستگاه های اجرایی نهادینه کنیم
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در اجلاس حرکت به سوی توسعه پایدار:
نقش پژوهش در حوزه سلامت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار مهم و اساسی است/ در ایران، متولیان اصلی 17 هدف توسعه پایدار مشخص شده است/ درطرح تحول سلامت، تقویت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی در شهرها و به ویژه حاشیه شهرها مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفت/ معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، یکی از وظایف خود را ارتباط موثر با سازمان های مردم نهاد و خیرین سلامت می داند
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت مسئولیت پذیری اجتماعی و تاثیر آن بر اهداف توسعه پایدار، گفت: در ایران ظرفیت های بالقوه ای در خصوص مسئولیت پذیری اجتماعی وجود دارد.
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو؛
یادداشت تفاهم همکاری های مشترک حوزه سلامت بین ایران و برزیل امضا شد
ظهر امروز به وقت ایران و در حاشیه هفتادمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو، یادداشت تفاهم همکاری های مشترک بهداشتی، پژوهشی، آموزشی، دارویی و فناوریهای پزشکی بین ایران و برزیل به امضای وزاری بهداشت دو کشور رسید.
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در هفتادمین نشست مجمع جهانی بهداشت در ژنو :
بهره مندی از سيستم بهداشت مناسبتر، راهبردی ملی برای ایجاد ثبات درکشورهاست/ ایران تحولات چشمگیری برای ایجاد نظام مناسب بهداشتی انجام داده است / پیشبرد اهداف توسعه پایدار باید از سوی رهبران دولت ها در اولویت قرار گیرد
وزیر بهداشت کشورمان بهره مندی از سيستم بهداشت مناسب را راهبردی ملی برای ایجاد ثبات در کشورها عنوان کرد و گفت: در دنیای نامشخصی زندگی می کنیم که پر از تهدیدهای طبیعی و ساخته بشر است، از این رو بهره مندی از سيستم بهداشت مناسب، راهبردی ملی برای ایجاد ثبات در کشورها به شمار می رود.
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
توصیه های بهداشت محیطی در ماه مبارک رمضان:
زولبیا و بامیه را از مراکز مجاز خریداری کنید / متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مامورین و بازرسین بهداشت محیط همکاری کنند/ غذای پخته شده نباید بیشتر از دو ساعت نگهداری شود/ از ظروف و لیوان یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نشود/ غذای نذری را با مواد غذایی سالم و بهداشتی تهیه کنید / هموطنان تخلفات بهداشتی را به سامانه 190 اعلام کنند
مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص ضمن ارایه توصیه های بهداشت محیطی به مردم در ماه مبارک رمضان، بر همکاری متصدیان و شاغلین مراکز تهیه غذا با مامورین و بازرسین بهداشت محیط تاکید کرد.
 سه شنبه ٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>