وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر :

کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان بوشهر مستقر می‌شود

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر گفت: کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان بوشهر مستقر می‌شود.

به گزارش  وبدا ، دکتر عبدالرحیم دادجو در جمع روسای اورژانس استان  از طراحی سیستم بی‌سیم دیجیتال و تحویل به واحد فن‌آوری و انفورماتیک اورژانس خبر داد و افزود: این طرح در سه‌ماهه اول سال ۹۶ تکمیل و در کل استان اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: از امکانات این سیستم علاوه بر سهولت برقراری ارتباط داخلی و خارج شبکه، مکان‌یابی آمبولانس‌ها به‌صورت داخل استان و نیز خارج حتی با مرکز کنترل کیفیت تهران است.

دکتر دادجو بیان کرد: به دنبال تصویب طرح سیستم دیجیتال ترتیبی داده خواهد شد تا یک دستگاه RIPITERدر هر شهر و چهار دستگاه RIPITERنیز برای تقویت و پشتیبانی در سطح استان نصب می‌شود.

وی گفت: طرح امداد نوروزی امسال از ۲۵ اسفند سال ۹۵ آغاز خواهد شد و بنابراین لازم است همکاران میزان آمادگی پایگاه‌های سطح شهرستان خود را سنجیده و با توجه به حضور نمایندگان تجهیز آمبولانس‌ها، نواقص را تا حد امکان مرتفع کنند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر تصریح کرد: ضروری است همه پایگاه‌های شهری و جاده‌ای استان، مراکز پیام و اورژانس‌های بیمارستان‌های دانشگاهی به‌منظور ارائه خدمات آماده باشند.

وی بیان کرد: طبق دستورالعمل‌های کشوری اورژانس‌های بیمارستان بایستی از روز شنبه ۲۰ اسفند ۹۵ برای پذیرش مصدومین احتمالی مرتبط با آتش‌سوزی و مواد محترقه آماده باشند و مراکز اورژانس نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۴ و ۲۵ اسفند به‌منظور پوشش فوریت‌های مرتبط با حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل خواهند بود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر ادامه داد: کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان مستقر و برای امدادرسانی به مسافران نوروزی آماده خواهند بود. ترتیبی داده‌شده است تا در ۱۰ نقطه شهری و روستایی استان کمپ‌های سلامت برپا شود.

وی افزود: استقرار آمبولانس‌ها در محورها و معابر پرتردد با امکانات و تجهیزات کامل و نصب بنرهای راهنما و توجیهی طرح امداد نوروزی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این مرکز خواهد بود.

دکتر دادجو ضمن تقدیر از زحمات واحد کنترل کیفیت مرکز و روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، از مسئولین اورژانس ۱۱۵ خواست تا پروتکل‌هایی که در خصوص نحوه چیدمان پایگاه‌ها، آمبولانس‌ها و تجهیزات، تریاژ تلفنی را در اختیار پرسنل و مراکز پیام قرار داده، مطالعه و اجرا کنند.

وی از همکاران خواستند تا با آمادگی کامل خود و نیروهای تحت امرشان، آسودگی خاطر سایر همشهریان و مسافرانی که به‌قصد داشتن اوقاتی خوب و مفرح به بوشهر می‌آیند را ضمانت کنند./110/302

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٥ - ١٠:٣٠ / شماره خبر: ١٥٨٨٧٥ / تعداد نمايش: 3915

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج