وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بهره برداری از 164 طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت 164 طرح بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد .

به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : 76 خانه بهداشت ، 20 آزمایشگاه ،20 واحد مرکز بهداشتی روستایی و 3 مرکز دانپزشکی از مهم ترین این طرح ها است که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

حسین داوودی افزود : با اجرای این طرح ها 807 هزار و 295 نفر از خدمات بهداشتی بهره مند می شوند .

وی گفت : برای اجری طرحهای بهداشتی 308 میلیارد تومان هزینه شده است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود : طرح توسعه بیمارستان شهرستان جاسک با پیشرفت 98 درصدی تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد .

داوودی با بیان این که در این طرح با اضافه کردن32 تخت به این بیمارستان تعداد تخت های آن به 64 تخت افزایش می یابد ، هزینه توسعه این بیمارستان را 15 میلیارد تومان عنوان کرد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به طرح توسعه بیمارستان اعصاب و روان ابن سینا بندرعباس اشاره کرد و افزود : با مشارکت خیران و اضافه کردن 40 تخت ، تعداد تخت های این بیمارستان به 110 تخت افزایش می یابد و تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد .

داوودی گفت : همچنین 37 تخت اعصاب و روان دیگر در بیمارستان های شهرستان های رودان ، میناب ، بستک ، بندرلنگه و قشم ایجاد می شود .

وی افزود : برای تکمیل مراحل درمان بیماران استان برای نخستین بار دستگاه رادیو تراپی با انرژی بالا تا یک ماه آینده در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شود .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : قبل از راه اندازی این دستگاه ، بیماران برای تکمیل مراحل درمان خود به استانهای همجوار می رفتند .
داوودی افزود : دستگاه دوم آنژیوگرافی هم تا یک ماه دیگر در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس راه اندازی می شودو برای خرید این دو دستگاه 11 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: برای توسعه زایمان طبیعی در زنان در هفته دولت اتاق های با عنوان بلوک زایمان در شهرستان های بندرلنگه ، قشم ،میناب ، جاسک و بستک راه اندازی می شود .

داوودی گفت : تاکنون 3 اتاق بلوک زایمان در شهرستان های حاجی آباد ، بندرخمیر ،پارسیان راه اندازی شده است .

وی گفت : بیمارستان 220 تخت خوابی آموزشی بندرعباس نیز با ادغام با بیمارستان کودک و مادر تا سال آینده به بهره برداری می رسد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان افزود : 263 طرح در حوزه درمان با 680 میلیارد تومان در استان در دست اجرا است که تا سه ماه اول سال 97 به بهره برداری می رسد ./109/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣ تير ١٣٩٦ - ٠٩:٢٩ / شماره خبر: ١٦٢٥٨٧ / تعداد نمايش: 3120

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج