وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

عفونتهای بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان روند نزولی دارد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: روند نزولی عفونتهای بیمارستانی دستاورد نظارتهای مستمر و مشترک تیم های بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بوده است.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی با بیان این مطلب افزود: در سالهای اخیر با نظارتهای ویژه و مستمر تیم های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، شاهد روند نزولی عفونتهای بیمارستانی در بیمارستانها و مراکز بهداشتی ودرمانی هستیم.

وی اظهار داشت: علل زیادی در مراکز بهداشتی و درمانی باعث ایجاد عفونتهای بیمارستانی می شود و انتظار می رود با آموزشهای لازم و ارزیابی پزشکان و پرسنل، روند عفونتهای بیمارستانی رو به کاهش باشد و تا حد امکان از صدمات ناشی از عفونتهای بیمارستانی پیشگیری شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد : عفونتهای بیمارستانی در دنیا علاوه بر مرگ و میر بالا به دلیل طولانی بودن روند درمان و بستری بیماران هزینه های بسیار سنگینی را برای بیمار و بیمارستان دارد، لذا همراهان و ملاقات کنندگان بیمار می توانند نقش بسزایی در کنترل عفونتهای بیمارستانی داشته باشند.
دکتر طباطبایی خاطرنشان کرد : در سالهای اخیر در زمینه ارائه آموزش و رعایت بهداشت و ایمنی حرفه ای و پیشگیری از آسیبهای شغلی، استریلیزاسیون و استفاده انواع اندیکاتورها و ضد عفونی سطوح مختلف و استفاده از دستکش های انتی ویرال اقدامات خوبی در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان صورت گرفته است که خوشبختانه شاهد کاهش عفونتهای بیمارستانی هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه تصریح کرد: بخشهای بستری اطفال و نوزادان، زنان و زایمان و کلا بخشهای پرخطر، در معرض انتقال عفونتهای بیمارستانی قرار دارند.
وی افزود: باید تمامی نکات کنترل عفونت بخصوص شستشوی دست دقیق انجام گیرد و تردد همراه و ملاقات کننده در این بخشها باید صفر و محدود باشد و لازم است، تمامی ملاقات کنندگان به بیمارستان و همراهان قبل و بعد ازعیادت دستان خود را با آب و صابون و مواد ضدعفونی کننده بشویند و از آوردن کودکان به بیمارستان جدا خودداری کنند.
دکتر طباطبایی تاکید کرد: شهروندان گرامی در زمان مراجعه به بیمارستان باید زباله های عفونی و غیر عفونی را در سطل های مخصوص بریزند و از استعمال دخانیات در محیط بیمارستانها خودداری کنند و از صحبت کردن با تلفن همراه در محیط های بیمارستان پرهیز نمایند.
302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦ - ١٣:٠٦ / شماره خبر: ١٧٤٤١٨ / تعداد نمايش: 1841

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج