وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

اجرای دستورالعمل ترویج تغذیه با شیر مادر برای 120 هزار کودک در کلینیک های مشاوره شیردهی

دستورالعمل ترویج تغذیه با شیر مادر در بیمارستان های دوستدار کودک و کلینیک های مشاوره شیردهی با مشارکت داوطلبان سلامت برای 120 هزار نوزاد شیر خوار در حال اجراست.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه تغذیه با شیر مادر راه حل جهانی برای فراهم نمودن فرصت های برابر و شروع عادلانه زندگی برای تمام افراد است، اظهار داشت: تغذیه با شیر مادر زیر بنای زندگی سالم است و این شیوه تغذیه، سلامت، رفاه و بقای زنان و کودکان را در سراسر جهان ارتقاء می بخشد.

وی ادامه داد: درحوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، 5 بیمارستان دوستدار کودک و کلینیک های مشاوره شیردهی در مراکز خدمات جامع سلامت  وجود دارد، که در زمان تولد کودک برنامه های آموزشی متعددی از قبیل روش های شیردهی و اهمیت تغذیه با شیر مادر به منظور پیشگیری از سوء تغذیه به مادران آموزش داده می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، تصریح کرد: دستورالعمل اجرایی ترویج تغذیه با شیر مادر با مشارکت داوطلبان سلامت برای 120 هزار کودک شیر خوار در واحدهای ارائه خدمات داخل و خارج بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مادرانی که مشکل شیردهی دارند، در حال اجراست.

دکتر طباطبایی در ادامه بیان کرد: آموزش مدون روش های شیردهی به همه مادران و در برنامه ای خاص به مادران شاغل و روش های شیردهی به چند قلوها در کلینیک های مشاوره شیردهی و در بدو تولد فرزندان آموزش داده می شود. 

وی خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به مردم در مورد ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و تغذیه خوب و امنیت غذایی و کاهش فقر و همچنین تثبیت تغذیه با شیر مادر به عنوان زیربنای زندگی سالم ومشارکت افراد و سازمان ها برای تاثیر بیشتر و تقویت موقعیت برای ترفیع تغذیه با شیر مادر از مهمترین مولفه های پیشگیری از سوء تغذیه و تامین امنیت غذایی شیر خواران وکودکان می باشد که لازم است همه اقشار (علما، روحانیون، اصحاب رسانه و مسئولین و مردم) در زمینه حفظ و ترویج و حمایت از تغذیه با شیر مادر بعنوان امری حیاتی تلاش کنند. 

گفتنی است، 16-10 مردادماه به عنوان هفته ترویج تغذیه با  شیر مادر و با شعار شیر مادر زیربنای زندگی سالم، نامگذاری شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧ - ١٢:٠٨ / شماره خبر: ١٧٩٥٠٩ / تعداد نمايش: 658

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج