وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

برای پیشگیری از تصادفات به هنگام سفر در 30 کیلومتری شهر مقصد استراحت کنید/ هشتمین عامل مرگ و میر در جهان و دومین عامل مرگ و ناتوانی در ایران حوادث ترافیکی هستند

 
 
معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: براساس بررسی های صورت گرفته، خستگی راننده، موجب  60 درصد از تصادفات در کشور در 30 کیلومتری شهر مقصد است، لذا توصیه جدی به رانندگان این است که رانندگان استراحت کنند تا در از بروز حوادث جاده ای پیشگیری شود.  
 
به گزارش وبدا، مهندس احمد بامری، معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: در گزارشات رسمی پزشکی قانونی کشور، 336 هزار نفر سال گذشته بر اثر حوادث جاده ای مصدوم شده اند و بیشترین حوادث جاده ای، شهریور ماه هر سال که اوج سفرهای تابستانی است، رخ می دهد.
 
وی با اشاره به اینکه هشتمین عامل مرگ و میر در جهان و دومین عامل مرگ و ناتوانی در ایران حوادث ترافیکی است، ادامه داد: این آمار ضرورت هوشیاری بیش از پیش رانندگان را می طلبد، چراکه میزان تلفات حوادث، قابل توجه است و هم وطنانی که قصد سفر دارند باید حفظ سلامت و جان خویش و سرنشینان خودرو را نسبت به افزایش سرعت رسیدن به مقصد در اولویت قرار دهند.
 
وی افزود: براساس بررسی های انجام شده از بین سه عامل انسان، جاده و وسیله نقلیه، فاکتورهای مربوط به رفتارهای انسانی و بی احتیاطی ها عامل موثر در 95 درصد تصادفات بوده است. بنابراین لازم است که هر یک از ما پیش از توجه به جاده و کیفیت وسیله نقلیه، در رانندگی محتاط باشیم.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با رعایت نکات ایمنی و استراحت راننده در 30 کیلومتری مقصد، تابستانی با کمترین میزان حوادث و تلفات را داشته باشیم.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٢٢ / شماره خبر: ١٨٠٩١٩ / تعداد نمايش: 199

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج