وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

۸۰ درصد سالمندان شهرستان جهرم از مراقبت های بهداشتی و درمانی بهره مند شدند

 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جهرم  اعلام کرد: در نیمه اول سال ۹۷، ۸۰ درصد سالمندان شهرستان جهرم از مراقبت های بهداشتی و درمانی بهره مند شدند.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمجید ارجمند با بیان این خبر اظهار داشت: تعداد سالمندان شهرستان جهرم، ۲۵ هزار و ۵۲۶ نفر است که ۸۰ درصد از آنها مراقبت های بهداشتی و درمانی شهري و روستايي دريافت کرده اند. 
 
وی با اشاره به انجام پایش و ارائه خدمت به سالمندان شهر و روستا گفت: مراقبت های بهداشتی و درمانی ماهانه و سالانه توسط پزشک خانواده شهری و روستايي انجام و در سامانه سيب ثبت مي شود.  
 
وی با بیان اینکه مراقبت های روتین سالمندان شامل فشار خون، چربی خون، دیابت، افسردگی، سقوط و عدم تعادل است، گفت: هر پزشک خانواده شهری و روستایی دارای یک مراقب سلامت است که تمام خدمات ارائه شده به سالمندان توسط مراقبين سلامت ثبت و اين خدمات، دوره اي توسط کارشناسان ستادي و محيطي دانشگاه مورد بررسي قرار مي گيرد.  
 
دکتر ارجمند  در ادامه افزود: هر سالمندی که تحت پوشش پزشک خانواده شهری و روستایی نباشد می تواند به صورت مهمان از مراقبت هاي بهداشتي و درماني بهره مند شود.
 
به گفته وی جلسات آموزشی شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی هر سه ماه یکبار در شهر و روستا براي سالمندان برگزار مي شود.302/114

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧ - ١٢:٠٢ / شماره خبر: ١٨١٧٨٣ / تعداد نمايش: 512

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج