وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دومین مورد موفقیت آمیز انجام روش پیشرفته IVF در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان


به همت متخصصان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، دومین مورد موفقیت آمیز از انجام روش پیشرفته IVF به ثمر نشست.

به گزارش وبدا، دکتر فرحناز فرزانه، فوق تخصص درمان ناباروری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این خصوص گفت: این بیمار 38 ساله تحت درمان های متعدد نازایی در خارج از این بیمارستان قرار گرفته بود و بیش از 10 سال سابقه نازایی ثانویه داشت.

وی ادامه داد: خوشبختانه با بهره گیری از تیم قوی و تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته در مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان، جنین ایجاد و به بدن مادر منتقل شد.

دکتر فرزانه با اشاره به اینکه خوشبختانه مراقبت های بارداری توسط مادر و همچنین مشاوره های تخصصی در مرکز درمان ناباروری به خوبی ارائه شده است، افزود: نوزاد با وزن 3 کیلو و 600 گرم پس از طی 39 هفته دوران جنینی، سالم پا به عرصه حیات گذاشت.

وی همچنین به انجام روش های مختلف درمان ناباروری در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به تیم کامل و حرفه ای شاغل در این مرکز، موارد بارداری موفقیت آمیز به نسبت تعداد افراد تحت درمان، قابل توجه است.

این فوق تخصص درمان ناباروری افزود: نخستین نوزادی که از طریق شیوه درمانی IUI در این بیمارستان متولد شده نیز، هم اکنون، هفت ماه سن دارد.

دکتر مجتبی اسلامی جنین شناس و متخصص تولید مثل مرکز ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان هم در ادامه افزود: هر زوج مراجعه کننده به مرکز درمان ناباروری مولود، پس از تشکیل پرونده و انجام معاینه توسط فوق تخصص های مرکز و تشخیص علل ناباروری تحت درمان قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: در شیوه درمان IVF که از آذرماه سال گذشته در این مرکز راه اندازی شد، سلول های جنسی خانم و آقا در آزمایشگاه آماده سازی شده و لقاح آزمایشگاهی انجام و سپس به بدن خانم طی یک عمل جراحی سرپایی منتقل شد.

دکتر اسلامی  با اشاره به نوزاد تازه متولد شده از طریق این عمل درمانی تصریح کرد: خوشبختانه استفاده از این روش به عنوان یک روش ایمن جهت فرزند دار شدن، هم اکنون مورد اقبال و اعتماد خانواده های نابارور قرار گرفته است.

دکتر مرضیه قاسمی مسئول مرکز درمان ناباروری مولود بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان نیز، گفت: در حال حاضر، بیش از 100 مادر وارد سیکل درمانی با روش IVF  شده اند که 30 مورد از بارداری ها، مثبت و موفقیت آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین بیش از 2000 پرونده برای زوجین در این مرکز تشکیل شده است که از جزئی ترین تا تخصصی ترین درمان های ناباروری برای آنان در حال انجام است./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٧ آبان ١٣٩٧ - ١٥:٤٥ / شماره خبر: ١٨٣٢٧٥ / تعداد نمايش: 635

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج