وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد:

ارائه بیش از ۱۳ هزار مورد خدمات دندانپزشکی به حدود ۴۵۰۰ نفر در شهرستان شوشتر در ۹ ماهه سال ۹۷

 

رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: در قالب طرح تحول سلامت دهان و دندان، بیش از ۱۳ هزار مورد خدمات دندانپزشکی به حدود ۴۵۰۰ نفر در شهرستان شوشتر در ۹ ماهه سال ۹۷ ارائه شده است.

به گزارش وبدا، دکتر فرهاد ابول نژادیان پس از راه اندازی خدمات دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار گفت: طرح تحول سلامت دهان و دندان از مهمترین بخش های طرح تحول نظام سلامت است که با ارائه خدمات پیشرفته دندانپزشکی در مناطق روستایی و کم برخوردار، مراکز جامع سلامت شهری و پایش گسترده دانش آموزان مقاطع ابتدایی در سال های گذشته نقش بسیار مهمی در ارتقای شاخص های سلامت دهان و دندان در کشور ایفا کرده است.

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر ادامه داد: در ۹ ماهه سال ۹۷ به حدود ۴۵۰۰ نفر خدمات دندانپزشکی ارائه شده که از این تعداد حدود ۳۱۰۰ نفر در مناطق گوریه، عرب حسن، شرافت، سرداران و نورمحمدی، خدمات دریافت کرده اند.

دکتر ابول نژادیان افزود: از مجموع ۱۳ هزار و ۱۳۶ مورد خدمات ارائه شده در ۹ ماهه سال ۹۷ نیز حدود ۸ هزار و ۲۰۰ خدمت در مناطق ذکر شده بوده که شامل معاینات دندانپزشکی، ترمیم و کشیدن دندان، جرمگیری، فیشور سیلانت و پالپوتومی است و این امر به خوبی نشان می دهد که طرح تحول سلامت دهان و دندان موجب توانمند سازی مناطق روستایی و عدم مراجعه مردم به مراکز شهری شده است.

همچنین این خدمات برای گروه های هدف و افراد بی بضاعت به صورت رایگان انجام می شود. رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر در پایان تصریح کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی که از خدمات ارزنده طرح تحول نظام سلامت است نیز از ابتدای‌ سال ۹۷ تا کنون توانسته ۱۵۱۵ مورد خدمت متنوع دندانپزشکی رایگان در "زندان شوشتر" و در روستاهای کنارپیر، پیرگاری، گراب، شیخ شمس الدین، لنگر، آقابیگی و قل رومزی ارائه دهد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٤ دی ١٣٩٧ - ١٧:٤٢ / شماره خبر: ١٨٥٤١٦ / تعداد نمايش: 564

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج